Turecké letovisko Belek a delfinárium s akvaparkom a zábavným parkom Troy

Delfinárium Turecko Belek, TroyTurecko, ako jedna z najobľúbenejších destinácií Slovákov, si dovolenkárov získava pre svoju históriu, pláže, pohostinnosť, kvalitu, ale aj zábavné možnosti. Medzi tie. O ktorých sme príliš doteraz nevedeli, patrí aj zábavný park Troy v letovisku Belek. Zábavný park, ktorý tvorí prístupnú časť už i tak veľmi rozľahlého areálu hotela Rixos, pozostáva z troch časti. Prvou je zábavný park s možnosťami rôznych atrakcií a športu, druhou je akvapark plný toboganov, rôznych vodných radovánok a treťou je delfinárium. Práve o delfináriu v Beleku bude dnes reč.

Nikon D3200 Belek, Delfinárium TROY, turecko

Delfinárium a nielen delfíny
Vystúpenie v beleckom delfináriu sa delí na dve časti s krátkou prestávkou na prípravu vystupujúcich. Ako prvé sa návštevníkom ukážu dve nádherné biele veľryby beluhy, ktoré nevyzerajú ako typická veľryba a toto označenie pochádza skôr z rodového názvu. O niečo väčšie ako delfíny, no predsa veľmi obratné, sa predvedú v plnej kráse aj mimo vodu. Druhým vystupujúcim, alebo skôr vystupujúcou je sympatická mrožica Sylva, milá na pohľad a hudobne talentovaná, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Pochopiteľne, ide len o nacvičené prvky, ktoré majú diváka hlavne pobaviť. Úspešne. Ďalšími účinkujúcimi sú tri delfíny, ktoré predvádzajú tanec, výskoky, aj hry s loptami, kruhmi, či gravitáciou.

Nikon D3200 Belek, Delfinárium TROY, turecko

Nikon D3200 Belek, Delfinárium TROY, turecko

Z celej šou sú nadšené najmä deti, ktoré tak majú možnosť vidieť tieto zvieratká zblízka. V delfináriu ponúkajú možnosť kúpania s delfínmi, rovnako ako aj fotografovanie. Na kúpanie je nutné sa informovať pri zakúpení vstupu, prípadne najlepšie priamo u svojho delegáta, či sprievodcu. Fotografovanie s delfínmi je možné po vystúpení aj bez nutnej rezervácie vopred.

Nikon D3200 Belek, Delfinárium TROY, turecko

Nikon D3200 Belek, Delfinárium TROY, turecko

Celou šou sprevádzajú dvaja cvičitelia, prípadne len jeden. Nie je nutná znalosť anglického, či iného jazyka, vzhľadom na fakt, že podstatná časť programu je bez jediného slova a maximálne v reči zvierat. Cena sa pohybuje okolo 25 EUR pre dospelú osobu. V kombinácií so vstupom do aquaparku, alebo v kombinácií so vstupom do zábavného parku ide o cenu okolo 35 EUR.

Fotografie boli vyhotovené na spoľahlivom NIKON D3200 v spolupráci s MCC.sk magazínom Zaujimavosti.net

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply