Najpopulárnejšie je u našich dovolenkárov Chorvátsko

Podľa viacerých meraní, výskumov a sledovaní je medzi našimi dovolenkármi populárne Chorvátsko. Pochopiteľne. Roky je Chorvátsko jednou z mála plavkových destinácií, kde sa môžeme dopraviť vlastným autom. Tak to aj vyzerá, že je chorvátske pobrežie plné slovenských a českých ŠPZ. Chorvátsko je nám blízke čiastočne jazykom, podobnou mentalitou a ostatne aj tým, že mnohí Chorváti Vám rozumejú, prípadne chcú rozumieť a tak sa naučia aj niektoré slovenské výrazy. Mnohé rodiny začínajú spoločne dovolenkovať práve v Chorvátsku. Je to cenovo najdostupnejšia destinácia a skrátka niet peňazí na drahé dovolenky v každej peňaženke.

Ďalším dôvodom, prečo možno Chorvátsku dať prvé miesto v obľúbenosti je jeho vlastné meno. Aj tento rok plánujú cestu do Chorvátska viacerí len preto, že z každej strany znie Chorvátsko a chorvátske ostrovy. Neustále dokola omieľané Chorvátsko sa tak vryje do pamäti viac, než zvyšok stojaci v rebríčkoch hneď za ním: Egypt, Grécko, Tunisko, Turecko, Taliansko, a Bulharsko. Mierne viac sa do povedomia dostáva Maroko.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply