Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov. Stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi. Aby si turisti svoju cestu mohli naplánovať s predstihom v priebehu first minute zliav.

Rovinj istock čedok

Rovinj istock from čedok.cz

Z oblastí dominuje jednoznačne Istria, konkrétne sú obľúbené letoviská Poreč, Umag, Rabac alebo napríklad Rovinj. Ďalší turisti si vyberajú Makarskú riviéru, Kvarner alebo ostrov Krk. Práve tam Čedok svoje pobytové zájazdy s vlakovou dopravou ponúka.

„Po úspešnej minuloročnej sezóne opäť spúšťame predpredaj zájazdov vlakom do Chorvátska, ktoré ponúkajú pohodlnú a ekologickejšiu alternatívu pre všetkých klientov, ktorí si chcú užiť cestu po železnici a vyraziť tento rok v lete na dovolenku k Jadranskému moru. Vďaka vlakom RegioJetu do Rijeky, ktoré tento rok pôjdu podľa cestovného poriadku z Bratislavy trikrát týždenne, si tak môžu tento spôsob dopravy v kombinácii s ubytovaním objednať turisti z oboch krajín. Obľuba vlakovej dopravy rastie ako u poznávacích zájazdov, tak aj pri pobytoch pri mori,“hovorí Aleš Ondrůj, produktový a marketingový riaditeľ Čedoku.

Vlakmi RegioJetu

Vlaky RegioJetu budú jazdiť podľa nového cestovného poriadku od 16. júna 2023 do konca septembra trikrát týždenne. Vždy v utorok, piatok a v nedeľu. Súprava zložená z celkovo pätnástich vozňov bude jazdiť z niekoľkých zastávok až do chorvátskej Rijeky. Ponúkne turistom vagóny s lôžkovými kupé alebo štandardnými sedadlami. Spojenie bude štartovať z Prahy a zastavovať v staniciach: Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou. Od 1. júla 2023 v Pardubiciach. Vlaky budú následne pokračovať po trase cez Brno, Břeclav a slovenskú Bratislavu. Zákazníci môžu využiť v priebehu cesty na palube výhodné občerstvenie. Taktiež dobíjanie elektronických zariadení, pripojenie na internet a ďalšie služby.

RegioJet vlaky

„Dovolenka v Chorvátsku bude od tohto roka pre návštevníkov ešte jednoduchšia. Vďaka vstupu krajiny do eurozóny budú v letoviskách platiť turisti namiesto chorvátskych kún eurom a vďaka voľnému pohybu osôb vo vnútri schengenského priestoru už nečakajú na turistov kontroly na hraniciach,“dodal Aleš Ondrůj.

Viac informácií nájdete v priloženej tlačovej správe.

Ak budete mať akékoľvek otázky o cestovaní, neváhajte sa na mňa obrátiť. Ďakujem.

Foto: RegioJet a iStock

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply