Paríž: 10 zaujímavých slávnych miest, ktoré sa objavili vo filme

V Paríži sa odohráva nespočetne veľa filmov. A nemusí to byť len francúzska produkcia. Odohráva sa tu nejeden romantický film a najnovšie aj megaúspešný seriál Emily in Paris, ktorý vo výraznej miere Paríž propaguje a má ak knižnú podobu. Ak by sme mali spomenúť miesta, kde sa Emily pohybuje a ktoré sú menované aj zachytené, bolo by to zrejme na niekoľko dní. Ak vynecháme tento úspešný formát z dielne Netflixu, je toho ešte oveľa viac.

Paríž poznávacie zájazdy

Filmy nakrúcané v Paríži a miesta, ktoré musíte vidieť

  1. Eiffelovka (Eiffel Tower) – Symbol Paríža a často zobrazená v mnohých filmoch, ako napríklad „Večera pre idiotov“ (Dinner for Schmucks), Križovatka smrti3, ale najnovšie aj v detektívnej komédii Adama Sandlera s Jennifer Aniston s názvom Murder Mystery 2 (2023). Filmov by však bol celý nespočetný rad. Výhľad na Eiffelovku mali aj filmári nakrúcajúsi krátke scény pre Armageddon (1998).
  2. Cafe des Deux Moulins – Jedno z najslávnejších miest je nepochybne práve to zo slávneho filmu Amélie z Montmartre. Film výrazne spropagoval parížsku štvrť a podniku Cafe des Deux Moulins na ulici 15 rue Lepic spôsobil popularitu na celom svete.
  3. Bazilika Sacré-Cœur a oblasť Montmartre – Romantické miesto súvisiace s mnohými filmovými scenériami, ako napríklad „Amélie z Montmartru“ (Amélie). Samotná bazilika účinkovala v mnohých filmoch, ako napríklad Francúzsky bozk (1995), Monte Carlo (2011), Trail of the Pink Panther (1982) atď…
  4. Louvre – Jedno z najslávnejších múzeí na svete, ktoré sa objavilo v mnohých filmoch, vrátane „Da Vinciho kód“ (The Da Vinci Code), alebo z filmov WonderWoman s Gal Gadot v hlavnej úlohe.
  5. Latinská štvrť (Quartier Latin) – Živá štvrť, ktorá sa objavuje v mnohých filmoch, vrátane „Polnoc v Paríži“ (Midnight in Paris).
  6. Pont des Arts – Most, ktorý je často vyobrazený vo filmoch o Paríži, ako napríklad „Siedme nebo“ (Les Amants du Pont-Neuf) alebo The Bourne Identity (2002)
  7. Palais Garnier – Slávny operný dom, ktorý sa objavil v mnohých filmoch, vrátane „Fantóm opery“ (The Phantom of the Opera), Šmolkovia 2, Interview s Upírom, Marie Antoinette a iné.
  8. Sainte-Chapelle – Krásna gotická kaplnka, ktorá sa objavuje v mnohých filmoch, ako napríklad „Žena v zlate“ (Woman in Gold).
  9. Place Vendôme – Námestie so slávnym hotelom Ritz, ktoré sa objavuje v mnohých filmoch, vrátane „Marie Antoinetta“ (Marie Antoinette).
  10. Quai de la Tournelle – nezameniteľný pohľad na katedrálu Notre-Dame, ktorý sa objavuje v mnohých filmoch, vrátane „Poviedz jej, že ju milujem“ (Jeux d’enfants).
Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply