Emily v Paríži, úspešný seriál výrazne propaguje Francúzsko a Paríž

Môže sa to zdať ako náhoda, alebo len vedľajší produkt seriálu Emily in Paris, ktorý poznáme z Netflixu. Skôr sa vša zdá, že je to výborný projekt vytvorený v spolupráci so samotným mestom Paríž a americkými filmovými tvorcami. Hlavná hrdinka Emily (Lily Collins), prichádza do Paríža v rámci jednej americkej firmy, ktorá vlastní aj francúzsku marketingovú agentúru. Tam sa zoznamuje s francúzskou náturou a podmienkami. Najmä jej názor ako mladej Američanky, ktorá nič netuší o Francúzsku a ani nevie francúzsky, nemá potrebnú váhu a tak sa ako cudzinka pasuje s menejcennosťou.

Emily in Paris

Neustále sa však máme možnosť pozerať na skutočné miesta, lokácie, reálne značky, ulice a pamiatky. Námestia, Notre Dame, mosty lásky, rôzne symboly, sochy, námestia, balkóny, terasy, chodníky, cesty a parky. Všetko sú to reálne parížske miesta a ulice. Filmovanie pritom neraz do strihov zachytí aj názvy týchto ulíc a vidíme neustále aj nápisy na obchodoch. Vo výsledku sa tak pozeráme na obrovskú masu reklamy na Paríž a krásy tohto mesta. Nič podobné sme dosiaľ nevideli a zrejme tak skoro ani neuvedíme. Dobrovoľne určite nie.

Emily v Paríži je krásnou reklamou na Paríž

Paríž má svoj unikátny imidž v rámci hesiel ako romantika, história, žiadosti o ruku, Moulin Rouge, tajomstvo Mony Lisy, Louvre, Versailles, samotná Eiffelova veža a mnoho iného. Seriál nám však prezentuje aj mnohé iné miesta. Dáva im názov. Propaguje francúzštinu, umenie, módu, jej krásy, podujatia, značky a divák nemôže namietať. Sledujeme totiž dianie z marketingovej agentúry a Emily je odborníčka na marketing. Kreatívny marketing. Vychádza jej aj často nemožný projekt, pretože využíva mladý pohľad, nevzdáva sa a využíva mnoho osobnosti a dobrých známostí, ktoré neustále zbiera.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emily In Paris (@emilyinparis)

To spôsobuje, že divák sa už v troch sériách tohto seriálu neustále stretáva s reálnym mestom, ktoré sa nijako neskrýva. Nakrúcanie na toľkých miestach môže byť nákladné. Ak však tvorcovia majú „kľúče“ od takých miest a samotné miesta z toho dokážu získať, máme zaujímavý príklad výbornej investície do turizmu tým, že sa sprístupnia miesta na nakrúcanie seriálu. To, čo je na Slovensku zatiaľ nemožné, v zahraničí poznajú. Filmové miesta už v Paríži dávno slávne sú, ale toto je ich ďalší level. Emily v Paríži (pôvodne znenie názvu Emily in Paris) tak reálne je, cestuje, prechádza a priznáva miesta. Paríž tým získava.

Medzi nadšencami seriálu je množstvo tých, ktorí plánujú svoju cestu do tohto mesta, na miesta, kde sa nakrúcal Gabrielov podnik, kde bývala Emily s Mindy, kde sa odohrávali večierky, výstavy, rôzne scénky, posedenia a prechádzky. To všetko je už teraz v záujme turistov a mestu sa podarilo zviditeľniť a prilákať pozitívnym spôsobom. Akým, kde ochotne budeme počúvať francúzštinu a sledovať titulky, hoci seriál už máme s českým dabingom, ba aj v knižnej podobe.

Každé mesto, či krajina by chcelo takúto reklamu. Vďaka nim je mesto na dlho živé a krásne aj ďaleko za hranicami.

Pripravili Filmovemiesta.sk v spolupráci s Cestovanie.net

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply