Ponuky ubytovania na zľavových portáloch

Nepochybne ste sa ako návštevníci zľavových portálov divili nárastu a popularite rôznych ubytovacích ponúk hotelov a penziónov po celom Slovensku, ale siahneme aj za hranice. Je to spôsobené aj faktom, že Slovensko má viac hotelov a ďalších ubytovacích kapacít, ako hostí. Mnoho hotelov nenaplňuje svoje kapacity celoročne. Čas, kedy sa tešia zvýšenému záujmu je zväčša počas Silvestra, leta, alebo v lyžiarskych a zimných strediskách je to samozrejme zima. Spôsob, ako naplniť hotelové kapacity však existuje. Na mnohých miestach nefungujú lákadlá, ktoré by prinútili cestovateľov rozmýšľať nad hotelom v konkrétnej oblasti a konkrétneho názvu. Atrakcie a lákadlá by pomohli aj menším oblastiam, len na uvedenom príklade, Východnej, sa dá vysvetliť jedna situácia. Východná je obcou známou pre letný folklórny festival. Blízke sú Tatry, ale inak nič v okolí a práve to by mohli vyriešiť malé atrakcie, ihriská, alebo nejaké celoročné zvláštnosti. Niečo také by pritom uvítali aj ubytovaní v penziónoch aj z Važca. Taktiež na východnom Slovensku máme viacero historických pamiatok, ale nie je to vždy to jediné, čo by mohlo ľudí zaujímať a tiež to nie je dôvod na zostávanie návštevníkov dlhšie ako dva dni. Nuž ale nezabúdajme na jeden hlavný problém. Cena.
Zľavové portály sú úspešné pre bohaté ponuky ubytovaní za lepšie ceny. Pokiaľ si dávate pozor čo kupujete a dávate pozor najmä na body 1. počet osôb, 2. trvanie a typ stravovania, 3. platnosť, čísla a vaše možnosti kúpy a objednania, potom sa celkom hravo dostanete ku kupónu na zaujímavé miesto, ubytovanie s priateľom, láskou, či rodinou. Pokiaľ mal niekto dovtedy obavy, alebo minimum skúseností s objednávkou a zakúpením pobytu, na zľavovom portáli to funguje moderne, prístupne a jasne. Zľavový portál by mal byť zárukou aj toho, že ubytovanie naozaj kupujete za zvýhodnenú cenu. Hotelom sa to stále oplatí. Získajú reklamu, človek pri sledovaní ponuky hotel sleduje, číta o ňom, pozerá aj na okolie, čo po blízku môže navštíviť. Získa aj na vašej návšteve, keďže nikdy to nie je len o pobyte, ale niečo návštevník spotrebuje v bare, v reštaurácií, alebo aspoň vo wellness. Na druhej strane, vždy je šanca, že budete spokojní a vrátite sa, či odporúčite priateľom a známym.

Dokážem veriť a nie je možné o tom pochybovať, že ak by mali slovenskí milovníci cestovania a flákania sa po Slovensku informácie o cenách hotelov a ubytovacích kapacitách, o veľmi dobrých cenách, záujem by bol vyšší. Niektoré ubytovanie je v určitých oblastiach nezmyselne cenovo nadsadené. Určite by pomohli „klubové karty“ ktoré by umožnili spokojným zákazníkom sa opäť na konkrétne miesto vrátiť niekedy neskôr za zvýhodnenú cenu, alebo môžu kartu prenechať niekomu z rodiny a priateľov. Tým ubytovacia kapacita aspoň zvýši šancu, že nebude musieť reklamou zháňať tohto potenciálneho klienta…

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply