Popularita Mexika v USA neklesá

V USA sa predpokladalo, že Mexiko ako obľúbená destinácia pre amerických dovolenkárov a mladých prenechá svoje popredné priečky ďalším destináciám a ostrovom južnejšie, či v Karibiku. Nestalo s atak. Silnejúce drogové kartely, hromadné vraždy a nepokoje sú síce doménou len určitých oblastí, avšak ani to dovolenkárov neodradilo. Oproti minulému roku je dokonca možné hovoriť o zvýšení dopytu tejto krajiny.
Dokonca aj Acapulco, ktoré si naštrbilo imidž, keď sa v ňom konalo niekoľko krviprelievaní, sa teší nárastu záujmu turistov. Obľúbený Cancún je vzdialený viac ako 1000 kilometrov od lokalít so zvýšenou aktivitou vraždiacich skupín drogových kartelov.

Štatistiky amerických úradov ukázali, že tento rok cestuje menej Američanov, ale za to viac ich percentuálne cestuje do Mexika. Podľa prieskumov v Mexiku dokonca až 98 percent dovolenkujúcich sa chcú do Mexika vrátiť a 99 percent ho budú odporúčať známym. Či sú prehnane štedrí v hodnoteniach z nejakého konkrétneho dôvodu nevedno.

V roku 2011 v Mexiku podľa mexického ministerstva turistického ruchu stúpol počet turistov z Brazílie o 41 percent, turistov z Ruska o 58 percent a z Číny o 32,8 percent. Z predošlých rokov 32 percent turistov smerovalo do Mexika. Pravda je však taká, že Američania nemajú veľa miest, ktoré majú tak dostupné ako je Mexiko. Kanada ich veľmi neláka, Európa a Afrika je ďaleko, preto volia svoju vlastnú krajinu, Karibik, Južnú Ameriku, Hawaii, Tichomorie a samozrejme spomínané Mexiko.

Zdroj: CNN, internet

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply