Slovenské letiská a ich destinácie

Slovensko je malá krajina, na svojom území hosťujúca len štyri medzinárodné letiská. Tento štatút letiska je možné dať čiastočne aj letisku v Žiline v Dolnom Hričove, ktoré lieta medzi Prahou a Žilinou v pravidelných linkách. Najvyťaženejšie slovenské letisko je v Bratislave. Z Bratislavy tiež vedú linky rôznych aerolínií, lieta k nám viacero známych aerolínií, nevynecháva nás žiadna významná Európska alebo stredoeurópska aerolinka. Bratislavské letisko si začalo písať svoju históriou pred vojnou s pravidelnými linkami Praha Bratislava. Bratislavské letisko spĺňa všetky medzinárodné štandardy dôležité pre prevádzkovanie európskeho medzinárodného letiska pre osobnú aj nákladnú dopravu. Letisko je tiež cieľovým miestom azda všetkých svetových vyhľadávačov leteniek. Svoje letenky z Bratislavy, alebo do Bratislavy si môžete zarezervovať v rôznych cestovných agentúrach a u predajcov. Jeho služby využívajú azda všetky slovenské cestovné kancelárie, ktoré sa špecializujú na letecké zájazdy.
Druhým najväčším letiskom sú Košice. Zahŕňajú v ponuke viacero zahraničných destinácií. Mimo Európu siahajú maximálne na sever Afriky, alebo niektoré časti Ázie. Zaujímavé je letisko Sliač, ktoré lieta celkom slušne často do Bulharska na letisko Burgas a do Turecka do Antalye. Letisko v meste Piešťany slúži ako medinárodné letisko najmä pre dopravu kúpeľných hostí z Nemecka, ale aj okolitých krajín. Letisko Piešťany ako svoju pristávaciu plochu využívajú najmä športoví piloti a majitelia súkromných lietadiel.

Pokiaľ hľadáte leteckú dopravu do končín ako je Karibik, Dubaj, Thajsko, Austrália, USA a podobne, diaľkové lety nás obchádzajú. Sú možné z Prahy, z Viedne, alebo z Budapešti. Nie však zo Slovenska. Blízke letiská, sú pre Slovákov z Ostravy, odkiaľ sa letí do väčšiny turistických destinácií v okolí, alebo letisko z Krakowa, z ktorého možno letieť takmer kamkoľvek vo svete.

Odkazy na stránky jednotlivých slovenských letísk:
Bratislava: http://www.airportbratislava.sk
Košice: http://www.airportkosice.sk/c
Žilina: http://www.letisko.sk/
Sliač: http://www.airportsliac.sk/
Poprad: http://www.airportpoprad.sk/
Piešťany: http://www.airport-piestany.sk/sk/

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply