Stratili v Chorvátsku fotoaparát, pani Jarmila ich hľadá cez Facebook

Ľudskosť sa z ľudí stále nevytráca tak rýchlo, ako sa občas zdá. Na Facebooku sme si v posledných dňoch všimli niekoľko zaujímavých príbehov. Muž, ktorý našiel na pumpe v Chorvátsku mobil hľadá na Facebooku podľa fotografie na pozadí majiteľa telefónu. Pani Jarmila napríklad našla v chorvátskom Zadare pri archeologickom múzeu fotoaparát a podľa snímok v ňom hľadá majiteľa. Aj takto potom vznikajú zaujímavé príbehy, v ktorých je vysoká šanca na šťastný koniec.

Stratený fotoaparát

Stratené nájdené

Stratiť drahú elektroniku, mobil, fotoaparát môže byť z nepozornosti. Ale jednoducho preto, že jednoducho pri mnohých starostiach si človek nevšimne, že už nedrží to, čo ešte pred chvíľou v rukách mal. Počas tohto leta sme zaznamenali celkovo až 5 rôznych snáh o nájdenie majiteľov stratených a zabudnutých zariadení. Tri z nich spája Chorvátsko, slovenské, ale aj české more.

Kým na jednej strane je ochotný nálezca, ktorý si vec neprivlastnil a má záujem o šťastný príbeh aj s pomocou funkcie zdieľania na sociálnych sieťach, na druhej strane je rodina, ktorá ešte nejaký čas vôbec netuší, že ich fotoaparát neskončil v bazári. Mať fotografie z dovolenky na pamäťovej karte na neznámom mieste je skrátka nemať žiadne fotografie. V tejto chvíli pri tomto konkrétnom príspevku pani Jarmily je len otázkou dní, kedy sa nájde niekto, kto rodinu spozná. Ostravský región, ako odhaduje podľa snímky časti značky nálezkyňa, by mal spozornieť.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply