Tipy na nielen slovenské hotely a miesta, kde stráviť leto

Ešte nikdy nebola tak bohatá ponuka zariadení cestovného ruchu ako v súčasnosti. Slovensko a Česko sú preakvaparkované, prewellnessované, priam až vystresované z pretlaku voľnočasových aktivít. Zo všetkých kútov vytŕčajú ponuky od výmyslu sveta vo všemožných cenových hladinách. Všetci sľubujú relax, pohodu, nádherné prostredie, gurmánske zážitky a primerané ceny… Ako si však vybrať a nenaletieť? To je utrpenie voľby. Existuje však kritérium, ktoré pomáha odlíšiť zrno od pliev a kvalitu od pozlátky. Určite si nepotrebujete z leta odniesť skúsenosť s predstieranou kvalitou a klamaním zákazníkov.

Tipy na leto kúpalisko turistika

Najlepšou voľbou je stávka na overenú kvalitu, tradíciu a jedinečnosť prostredia. Ak máte deti, určite vás nesklamú Vysoké a Nízke Tatry, wellness zariadenia, či Bojnice s čarokrásnym zámkom a najväčšou ZOO na Slovensku. Ak uprednostňujete oddych, pohodu, relax, tak oceníte kúpeľný pobyt. O vašu priazeň sa uchádzajú slovenské Bardejovské kúpele, Kúpele Rajecké Teplice, moravské Luhačovice, ale aj svetoznáme Karlove Vary. Predstavíme vám niekoľko zariadení, ktoré vás svojim prostredím a službami nesklamú. Zoberte deti do Vysokých Tatier na Štrbské Pleso do rodinného Hotela Solisko, či do niektorého z hotelov siete Sorea (všetky väčšie majú svoje wellness). Alebo navštívte wellness zariadenia v hoteli Chopok v Jasnej v Nízkych Tatrách, wellness v Bardejovských kúpeľoch, či v moravských Kúpeľoch Luhačovice, alebo v zariadeniach kúpeľnej spoločnosti Bohemialázně, a. s., v Karlových Varoch. Ak sa chcete cítiť ako na zámku, tak zvoľte kongresový hotel The Grand Vígľaš s poskytovaním wellness služieb priamo na ozajstnom zámku. Pri poznávaní krás stovežatej matičky Prahy vás poteší pohodlie a luxus hotelovej siete SivekHotels.

Jedným z najkrajších miest vo Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, ktoré je bezkonkurenčne najobľúbenejším miestom na prechádzky vo Vysokých Tatrách. Okolo plesa vedie 2,2 km dlhý udržiavaný chodník, ktorý vyhovuje aj vozičkárom, starým ľuďom, malým deťom i matkám s kočíkmi. Celá trasa vedie po rovine a poskytuje nádherné výhľady. Popri jazere je vybudovaná aj kyslíková dráha so šiestimi stanovišťami z dreveno-kovových konštrukcií športového náčinia. Ich použitie je zdarma. Štrbské Pleso je aj základňou pre nenáročné i náročné túry. Nielen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíka a vône ihličnanov.

Pre rodiny s deťmi ponúka atraktívne ubytovanie rodinný Hotel Solisko, situovaný priamo na brehu Štrbského plesa. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii wellness a fitness zóna. Reštaurácia hotela s názvom ,,Al lago“ ponúka špeciality vynikajúcej mediteránskej kuchyne, doplnenej o tradičné slovenské jedlá, ktorá uspokojí každého. Vyberú si aj deti, majú tu na výber aj taliansku pizzu, špagety, rôzne cestoviny a v sezóne aj domáce hamburgery.

Najväčšia hotelová sieť na Slovensku SOREA má svoje zariadenia po celom Slovensku a nechýba medzi nimi ani Hotel SOREA *** TRIGAN na Štrbskom Plese, s jedinečným Wellness svetom regenerácie a oddychu. Turisti si po výdatnej prechádzke radi doprajú wellness balíky s relaxačnými procedúrami. Pre milovníkov turistiky sú najatraktívnejšími Vysoké Tatry. Neďaleko Hotela *** SOREA HREBIENOK v Starom Smokovci je pozemná lanovka na Hrebienok, ktorý je východiskovým bodom náročných aj stredne náročných horských túr. Priamo pri lanovke na Skalnaté Pleso, s prestupom na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonštruovaný Hotel *** SOREA URÁN v centre Tatranskej Lomnice. V Hoteli *** SOREA TITRIS, tiež v Tatranskej Lomnici sa deti môžu zabaviť na 36 metrovom tobogane v AQUA RELAX centre a dospelí si užiť vodné atrakcie, masážne trysky, bohatý animačný program, hudobné večery. Na svoje si prídu rekreanti aj v ďalších zariadeniach SOREA po celom Slovensku. Stačí si len vybrať. Ceny sú atraktívne aj pre rodiny s deťmi a dôchodcov.

Podobne ako Vysoké Tatry, sú obľúbené aj Nízke Tatry, hlavne stredisko Jasná. Práve tu leží Wellness Hotel Chopok **** Jasná, ktorý je vyhľadávaným wellness hotelom. Lákadlom hotela sú 2 saunové svety (saunový svet Plesnivec pre rodiny s deťmi a saunový svet Praslička pre osoby nad 16 rokov), alebo 2 detské svety a veľké detské ihrisko. Pre ubytovaných hostí je k dispozícii aj vstup do 2 plaveckých bazénov, detského bazéna, do 2 saunových svetov (10 sáun, 2 vnútorné vírivky, ochladzovací vnútorný bazén, vonkajšia vírivka, vonkajší ochladzovací bazén, Kneippov kúpeľ), vstup do profesionálneho fitnescentra, detský kútik Chopíkov detský svet a LEGO detský kútik, animácie.

Symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku je novozrekonštruovaný Vígľašský zámok, z ktorého je dnes kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb. Pripravil pre svojich hostí atraktívne letné zážitkové pobyty, akcie a zľavy. Aktuálne pobytové balíčky sú 3 noci za 2, 5 nocí za cenu 3 a 7 nocí za 4. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, voľný vstup do Wellness – Queen Barbara Spa, WiFi na izbách, parkovanie pri hotelia prehliadka zámku. Balíčky obsahujú aj zľavu na trojchodovú večeru s výberom, adrenalínové aktivity v stredisku Košútka a na greenfee v stredisko Golf Tri Duby. V závislosti od dĺžky pobytu sú v ponuke aj rôzne zľavy na masáže a procedúry. Uvedené ceny sú platné od júna do 1.9.2015. Pre širokú verejnosť je pripravený aj Veľký šachový turnaj vrátane live show, ktorý sa bude konať v nedeľu 28.6. v čase od 10-15 hod. Vychutnajte si aj vy čaro unikátnej historickej pamiatky v strednej Európe, ktorá prináša návštevníkom návrat do obdobia gotiky, renesancie i baroka.

Dobrú kuchyňu so švédskymi stolmi, pekné výhľady na kúpeľné domy, posedenie v rozľahlom parku, či prechádzky po okolitých horách ponúkajú aj Bardejovské kúpele. O leto je vždy najväčší záujem medzi kúpeľnými hosťami. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Kúpele však už nie sú len pre dlhodobo chorých, alebo na prevenciu. Každý si tu môže užívať komplex Wellness Spa v hoteli Ozón, s bazénom, saunovým svetom fitness, masážami a soláriom.

Kúpele Rajecké Teplicepatria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Rajecko-teplická termálna liečivá voda má certifikované liečebné účinky, známe už od 14. storočia. Vnútorný a vonkajší vodný svet môžu využívať klienti kúpeľov ubytovaní v hoteli APHRODITE, ale aj v novootvorenom luxusnom štvorhviezdičkovom kúpeľnom hoteli APHRODITE PALACE. Ten je situovaný v centre kúpeľného mestečka, premostením spojený priamo s kúpeľným domom v antickom štýle APHRODITE, v ktorom hostia absolvujú všetky procedúry. S kúpeľným domom APHRODITE hotel spája presklené premostenie, vďaka ktorému prejdú hostia „suchou nohou“ priamo k vodnému a saunovému svetu, či špičkovo vybavenému centru krásy BeautyAphrodite.

Pre Slovákov sú atraktívne nielen domáce kúpele, ale radi navštevujú aj moravské Kúpele Luhačovice. Ročná návštevnosť hostí zo Slovenska sa vyšplhala na cca 2000. K najobľúbenejším pobytom sa radia predĺžené wellness víkendy, relaxačné pobyty, týždenné pre seniorov, ale aj klasické liečebné pobyty. Na kúpeľné pobyty je najobľúbenejší štvorhviezdičkový Jurkovičov dom a na wellness rovnako hotel Alexandria. Hotel Alexandria **** ponúka komfortné izby, reprezentačné priestory, atraktívne balíčky, profesionálny servis a špičkovú gastronómiu – všetko pod jednou strechou. Ďalej má wi-fi pripojenie, bazén, saunový svet, fitnes centrum, kúpeľné a wellness procedúry. K dispozícii sú Francúzska reštaurácia a NightClub s kapacitou až 80 osôb.

V Luhačoviciach sa dá príjemne stráviť deň prechádzkami, posedením vo vynovenom kúpeľnom parku, ochutnávaním tunajších svetoznámych minerálnych vôd na čele s Vincentkou a obdivovaním rozprávkovo krásnych stavieb v štýle ľudovej secesie, ktoré tu po sebe zanechal najvýznamnejší slovenský architekt Dušan Jurkovič. Najnovšie sa do Luhačovíc chodí aj za gurmánskymi zážitkami. Luhačovice sú po ceste vzdialené iba 25 km od hraničného prechodu Drietoma – Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy.

Mnohí Slováci (ale i Česi) si myslia, že tak slávne kúpele, ako Karlove Vary, so zahraničnou klientelou, musia mať vysoké ceny a oni si ich nemôžu dovoliť. Nie je to však pravda. V Karlových Varoch nájdete ubytovacie zariadenia všetkých cenových úrovní – od závratných až po ,,ľudové“. V zariadeniach kúpeľnej spoločnosti Bohemialázně, a. s., (Bohemia-kúpele, a. s.) Karlove Vary, sú naozaj prijateľné ceny pobytov. Spoločnosť ponúka kúpeľné liečebné pobyty na liečbu tráviaceho traktu a pohybového ústrojenstva, relaxačné a rekondičné pobyty. Novozrekonštruovaná balneoprevádzka s novým rehabilitačným bazénom a moderným wellness centrom poskytuje nadštandardné vybavenie a profesionálnu starostlivosť na báze termominerálnej vody. Poloha v bezprostrednej blízkosti kolonád, vlastné garáže, príjemné ubytovanie, nové konferenčné priestory, široká paleta doplnkových služieb, sú hlavnými konkurenčnými výhodami spoločnosti. Jedinečná príťažlivosť kúpeľov spočíva v unikátnych účinkoch karlovarskej minerálnej vody. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, ktoré sú umiestnené v blízkosti kolonád. Všetky kúry sú poskytované v novovybavenejbalneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr. Ako jedny z mála kúpeľov v rámci pobytu ponúkajú 24 hodinovú lekársku pohotovosť. Okrem klasických liečebných pobytov sú k dispozícii aj vianočné, silvestrovské, veľkonočné, alebo niekoľkodňové relaxačné a regeneračné pobyty. Víkendové wellness pobyty ponúkajú skvelé možnosti odpočinku i aktívneho strávenia voľného času – plávanie v relaxačnom bazéne, prehriatie v saunovom kútiku a schladenie v ľadovej komore alebo sprchovacích chrličoch.

Ak by ste chceli stráviť leto v Prahe, najlepšou základňou bude sieť hotelov SIVEK HOTELS. V ponuke sú pražské hotely Kampa – Stará Zbrojnice****, William ***+, Melantrich*** a Harmony***. Pre návštevníkov má spoločnosť bohatý sprievodný program s atrakciami a exkurziami. V ponuke sú napríklad poznávacie balíky Židovská Praha, Praha stovežatá, Praha po stopách rytierov, Prehliadka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-mesto Unesco, Karlštejn a iné. Spoločnosť bola oficiálnym incomingovým partnerom tohtoročných hokejových majstrovstiev sveta. Viliam Sivek – SIVEK HOTELS je rodinná hotelová a gastronomická spoločnosť s viac ako 25-ročnou tradíciou v odbore cestovného ruchu a tímom profesionálov, ktorých každodennou činnosťou je zabezpečiť vysoko kvalitné služby svojim klientom a partnerom. SIVEK HOTELS, predtým EuroAgentur Praha, sa v roku 2011 premenovala a pokračuje tak ešte viac v propagácii podnikateľského mena Sivek, ktoré bolo a je v Slovenskej republike v uplynulých viac ako 20 rokoch spájané s odborom hotelierstva a gastronómie. V súčasnosti prevádzkuje na Slovensku, na základe franšízovej zmluvy, hotel Prameň, Dudince.

Viac informácií je na: www.hotelsolisko.sk, www.sorea.sk, www.hotelchopok.sk, www.grandviglas.com, www.kupele-bj.sk, www.spa.sk, www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz, www.bohemia-lazne.cz, www.sivekhotels.cz

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply