10 praktických darčekov, ktoré potešia každého cestovateľa

Vianoce sa nezadržateľne blížia a mnohí z nás sa ocitli v kolotoči nakupovania a vymýšľania darčekov. Ako však potešiť zanieteného cestovateľa? Inšpirujte sa našimi tipmi na praktické darčeky, ktorými nepohrdne žiadny dobrodruh.

Cestovateľ na cestách, letisko a kufor

Zdroj: pexels.com

Skladací príbor

Základným pravidlom každého cestovateľa je zbaliť sa čo najkompaktnejšie. Vďaka tomuto darčeku si nemusia baliť osobitne lyžicu či nôž. Všetko nájdu v jednom, maximálne v dvoch kusoch. Skladací príbor uľahčí stravovanie najmä počas turistiky či cestovaní „mimo civilizáciu“.

Na trhu nájdete príbory, ktoré majú až 5 funkcií. Skrývajú v sebe napríklad nôž, lyžičku s vidličkou, otvárač na konzervy či na fľaše.

Multifunkčný nôž

Multifunkčný nôž, ináč známy ako švajčiarsky nožík, je povinnou výbavou každého milovníka kempovania a horskej turistiky. Dá sa využiť v každej situácii, pretože obsahuje takmer všetko, čo sa pri týchto aktivitách môže zísť – od skrutkovača až po malú pílku na drevo.

Stanovanie a kemping pri ohni

Zdroj: pexels.com

Power banka

Bez mobilu sa v dnešnej dobe cestuje veľmi ťažko. Cestovatelia ho používajú na navigáciu, na dorozumievanie sa s domácimi, hľadanie najlepších kaviarní a reštaurácií či na zisťovanie otváracích hodín múzeí a pamiatok. Aj preto sa hodí, ak máte poruke power banku. Pri aktívnom cestovaní sa totiž ľahko môže stať, že na nabíjanie telefónu nezostane dosť času.

Spolu s power bankou môžete zanietenému cestovateľovi darovať aj ochranné kryty na mobil. Tie sa mu budú najmä pri dokumentovaní adrenalínových zážitkov hodiť. Nielen kryty na iPhone SE, ale aj iné typy sa dajú zohnať už aj s cestovateľskou tematikou.

Univerzálny cestovný adaptér

Mnohí cestovatelia sú naozaj spontánni. Veľakrát totiž dopredu nevedia, kam ich „vietor“ (alebo cestovateľský duch) zaveje. Univerzálny cestovný adaptér ich určite poteší a zachráni, ak náhodou skončia v úplne inej krajine, ako plánovali.

Čítačka kníh

Tento typ darčeka ulahodí každej knihomoľsko-cestovateľskej duši. Počas cestovania totiž strávite veľa času čakaním na presuny alebo samotným cestovaním v aute, autobuse či inom dopravnom prostriedku. Pre mnohých cestovateľov tak nie je nič lepšie, ako stráviť tento čas čítaním obľúbených kníh. Do batožiny by sa im zmestil len obmedzený počet kníh, vďaka čítačke si ich vedia „zbaliť“ hneď niekoľko.

Mini verzie hygienických potrieb

Ako sme už spomínali, cieľom každého cestovateľa je zbaliť si čo najmenej vecí. Aj kvôli prísnym pravidlám na letiskách, kozmetika môže mať maximálne 100 ml, sa určite potešia balíčku mini hygienických potrieb.

Nafukovací matrac do auta

Nafukovací matrac do auta sa hodí najmä pre milovníkov dlhých roadtripov a prespávačiek v aute. Na prvý pohľad sa môže tento typ cestovania zdať nepohodlný. No práve vďaka tomuto darčeku im ho môžete spríjemniť. Najskôr by ste si však mali zistiť, aký model auta majú, pretože nie všetky matrace sa zmestia do všetkých áut.

Letenka

Pri dnešných cenách leteniek je tento darček veľmi dostupný. Jeho výber si však musíte dobre rozmyslieť. Uistite sa, či má obdarovaný dostatok dovolenky v práci, alebo či v tom dátume neplánuje iný výlet. Ak bude všetko v poriadku, letenkou ho určite potešíte.

Váha na váženie batožiny

Žiadni cestovatelia nechcú platiť dodatočné poplatky za prekročenie váhy na letisku. Obzvlášť, ak sa im podarilo uchmatnúť letenku za výhodnú cenu. Často sa stáva, že cena batožiny je vyššia ako cena letenky. Váha na váženie batožiny im uľahčí balenie a oslobodí ich od napätia, ktoré prežívajú pri finálnom vážení na letisku.

Stieracie mapy na stenu

Stieracie mapy sa skvele hodia nielen ako darček, ale aj ako dekorácia. Vďaka mape si, keď sú práve doma, zaspomínajú na predchádzajúce dobrodružstvá a zážitky, ktoré ich postretli na cestách.

Existuje niekoľko druhov a veľkostí stieracích máp. Takisto viete kúpiť len „výrezy“ konkrétnych oblastí. Dokonca, ak sú milovníkmi cestovania po Slovensku, im môžete zaobstarať aj stieraciu mapu našej domoviny.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply