Hvar, Mjlet a Korčula: 3 chorvátske ostrovy, ktoré stoja za návštevu

Chorvátsko je úžasná krajina s množstvom prírodných krás. Na dovolenku sem ročne vyráža mnoho Slovákov, veľa z nich sa ale drží pri chorvátskom pobreží v známych letoviskách. Ak tento rok chcete objaviť nejaké nové a zaujímavé miesto, odporúčame vyraziť na niektorý z chorvátskych ostrovov. Máme pre vás tipy na tri nádherné ostrovy, kam sa môžete dostať trajektom.

Ostrov Hvar

Hvar je známy ako ostrov slnka, levandule, vynikajúcich vín a bohaté historie. Hovorí sa o ňom, že je najslnečnejším miestom Chorvátska, môže sa chváliť až 2718 slnečnými hodinami ročne. Má desiatky osamelých zátok, kde možno stráviť dovolenku v nerušenom súkromí, ale aj veľmi rušné letoviská, kde sa môžete baviť od rána až do noci. Okrem nádhernej prírody môžete na ostrove Hvar vidieť hneď dve nehmotné pamiatky zaradené do záznamu UNESCO. Patrí do nej hvarská čipka vyrábaná benediktinskými mníchmi z ostrova Hvar z vlákien agáve a pašiové procesie Za krížom, ktoré majú tradíciu dlhú viac ako 500 rokov. Za návštevu stojí tiež priamo mesto Hvar s nádherným historickým námestím a pekným prístavom.Na Hvar sa dostanete trajektom z pobrežných miest Split a Drvenik.

TIP: Vyberte si dovolenku v Chorvátsku od špecialistu na Jadran a objavte krásu chorvátskych ostrovov!

Ostrov Mljet

Mljet je bezpochyby jedným z najkrajších a najzelenších ostrovov na Jadrane. Takmer na celom území sa rozkladá národný park s hustým lesnatým porastom z dubov, borovíc a cédrov. Výhodou je tiež veľmi členité pobrežie s útesmi a ostrovčekmi, ktoré sú plné prírodných pláží. Odporúčame sa počas vašej dovolenky vydať tiež na preskúmanie národného parku. Vstúpiť do neho môžete na troch rôznych miestach, odkiaľ sa môžete vydať po dobre značených peších chodníkoch. Vďaka značnému počtu vodných plôch je Mljet tiež ideálnym miestom pre prevádzkovanie vodných športov.

Na ostrove je len jeden hotelový komplex a ďalej tiež niekoľko možností ubytovania v súkromí. Skvelým východiskovým bodom, kde môžete skombinovať dovolenku pri mori s aktívnym poznávaním prírodnej krásy, je Hotel Odisej na severnějším konci ostrova.

Na Mljet sa dostanete trajektom z Dubrovníka.

Ostrov Korčula

Ostrov Korčula má všetko, čo si môžete pre svoju dovolenku priať: prírodné krásy, stredoveké cesty, históriou i skvelé zázemie pre turistov. Na Korčule sa údajne nachádza až neskutočných dvesto mysov a zálivov s krištáľovo čistým morom a statnými borovicami za chrbtom.

Veľa krás nájdete nielen v prírode, ale aj v mestách. Mesto Korčula má nádherné historické centrum s kamennými uličkami a nádhernou katedrálou svätého Marka. Za návštevu stojí tiež mesta Blato, Lumbarda alebo Čara. Na Korčulu sa môžete dostať trajektami z Pelješac, Splitu a Rijeky.

TIP: Chcete zistiť viac o najkrajších miestach v Chorvátsku? Všetko nájdete na webe chorvatsko.cz!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply