Najväčšie atrakcie, ktoré musíte počas dovolenky na Korfu vidieť

Očakávate od dovolenky niečo viac? Grécko a jeho ostrovy majú čo ponúknuť každému návštevníkovi, čo platí aj o Korfu. Vydajte sa na prehliadku najkrajších miest, ktoré by ste pri jeho návšteve iste nemali vynechať.

Ostrov Korfu, Grécko 

Komfortné hotely, čistá voda, slnečné počasie a chutné jedlo

Dovolenka je čas, kedy každý načerpá nové sily. Aby ste sa preto počas svojej dovolenky na Korfu nemuseli o nič starať, ubytovanie si môžete vybrať z ponuky hotelových rezortov s polpenziou aj all inclusive. Okrem kúpania v mori alebo hotelovom bazéne si budete môcť dosýta vychutnať leňošenie na slnku, vybrať si budete môcť aj s rôznych aktivít a vodných športov. Korfu však dovolenkárov láka nielen krásou mora a počasia, navštíviť sa tu dá tiež mnoho zaujímavých miest.

Historické centrum hlavného mesta Korfu

Tí, ktorí radi spoznávajú históriu, by mali zamieriť do hlavného mesta ostrova Korfu. Jeho historické centrum je zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Na prechádzke úzkymi uličkami s romantickou atmosférou si môžete posedieť v kaviarni alebo si vybrať niečo z dielne miestnych umelcov. Počas svojej návštevy si nezabudnite prezrieť Starú a Novú pevnosť, archeologické múzeum a kostol Ayios Spiridon.

Ostrov Korfu, Grécko

Palác Achilleion postavený pre cisárovnú Sisi

Z hlavného mesta Korfu sa oplatí zamieriť k palácu Achilleion, ktorý je od neho vzdialený len 10 km. Postavený bol v roku 1890 pre cisárovnú Alžbetu Bavorskú, ktorej slúžil ako letný zámok. Cisárovná Sisi palác pomenovala po antickom hrdinovi Achilesovi. Jeho krása vás osloví nielen v interiéri, kde si môžete prezrieť dobový nábytok a oblečenie samotnej cisárovnej. Pokochať sa môžete tiež nádherou upravenej záhrady.

Prímorské mestečko Paleokastritsa

Pokaľ vás omrzia luxusné pláže romantického Grécka a jeho ostrovov, môžete sa vydať za históriou do mestečka Paleokastritsa. Leží na romantickom mieste v obklopení pobrežných útesov a svahov, na ktorých sa pestujú olivy a citrusy. Pôvodné budovy kláštora Panagia Theotokos postavené 13. storočí sa už síce nezachovali, prezrieť si však môžete budovy z obdobia okolo 17. storočia.

Rybárska dedinka Agni Beach

Život miestnych obyvateľov môžete spoznať v rybárskej dedinke Agni Beach, ktorá leží na severovýchode Korfu. Toto miesto je ako stvorené na prechádzku uličkami, v ktorých dýcha romantická prímorská atmosféra. Počas svojich potuliek si nezabudnite posedieť pri poháre vína, vynikajúcej káve alebo ochutnať niektoré z miestnych špecialít.

Ostrov Korfu, Grécko

Výhľad nielen pre zdatných turistov

Panoramatický výhľad na celý ostrov a jeho okolie sa vám naskytne z vrcholu najvyššej hory ostrova Pantokrator. Na jeho vrchol s nadmorskou výškou 906 metrov nemusíte šliapať pešo — dá sa tam prísť pohodlne autom.

Dovolenka v Grécku

Láka vás spoznať aj pevninskú časť Grécka? Táto krajina ponúka dovolenkárom mnoho možností vyžitia. Očakávať môžete stále počasie, upravené pláže, čisté more, mnoho možností športového vyžitia a aktivít. Grécko je známe aj svojimi vynikajúcimi tradičnými jedlami, z ktorých by ste iste mali ochutnať. Vynechať by ste nemali grécky syr, jahňací alebo kozľací špíz souvlaki či baklavu. Táto krajina je rajom aj pre tých, ktorí radi spoznávajú históriu. Lákadlom pre turistov sú predovšetkým starobylá Akropola a Národné archeologické múzeum v Aténach a zrúcaniny paláca a divadla vo Vergine.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply