Zaži niečo nové – vyskúšaj tandemový zoskok či zážitkový let

Dobrodružstiev nikdy nie je dosť. Častokrát sa nám však stáva, že sedíme doma a nevieme vymyslieť žiadny zaujímavý program na víkend. Na hory chodíme bežne, v zoo sme boli už niekoľkokrát a svoje mesto poznáme skrz naskrz. Napadlo vám, že by ste mohli vyskúšať niečo úplne nové? Niečo, čo si budete pamätať ešte dlho.

pilotovanie

Niektoré zážitky ostávajú v našej pamäti dlhšie ako iné. Je to spôsobené najmä tým, že sa nám k nim viažu emócie, typické vône alebo skvelí ľudia, s ktorými sme na danom mieste boli. V pamäti nám ostávajú aj zážitky, ktoré sú spojené s adrenalínom, pretože sa nestáva bežne, že by sme tak intenzívne cítili adrenalín v žilách. O ktoré zážitky ide?

Voľný pád z výšky

Hovorí sa, že človek sa najviac cíti živý, keď nemá pocit bezpečia. Pri tandemovom zoskoku vám určite nie je všetko jedno. Zoskok z lietadla z niekoľko metrovej výšky spôsobí, že sa vám zatočí hlava a pravdepodobne budete mať pocit, že to nezvládnete. Niet však lepšieho pocitu, než vedieť, že sa vám podarilo prekonať strach.

Ak si trúfate na takýto zoskok, môžete si byť istí, že máte o celoživotný zážitok postarané. Stačí si vybrať miesto na Slovensku, dohodnúť si termín a prísť na miesto. Nemusíte sa obávať, nebudete skákať sami. Celú dobu je s vami skúsený tandempilot, ktorý dohliadne na bezpečné otvorenie padáka a zostup na zem.

Zážitkový let

Ak by ste chceli byť aspoň na chvíľu v oblakoch a netrúfate si na voľný zoskok, môžete si skúsiť pilotovanie lietadla. Byť pilotom je snom nejedného dieťaťa. Bude vám pridelený inštruktor, ktorý vám vysvetlí pravidlá bezpečného letu a celú dobu vám bude k dispozícií. Zážitok nebudete mať len zo samotného riadenia lietadla, ale aj z pohľadu na krajinu pod vami. Máte možnosť vidieť Bratislavu z úplne inej perspektívy.

Prečo si nespríjemniť víkend nevšedným zážitkom, akým je pilotovanie lietadla?

Zdroj obrázku: marvlc / Shutterstock

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply