Recenzia hotela Port Nature Luxury Resort, Belek, Turecko

Nový hotel Port Nature Luxury Resort, ktorý v letnej sezóne 2014 voňal novotou, svojim návštevníkom poskytuje doslova luxus a to pritom stále nemožno hovoriť o príliš drahom ubytovaní. Väčší resort sa rozprestiera pri pieskovej pláži, pôsobí dojmom veľkého hotela, no po pár dňoch vám pripadá malý. Jeho hlavnými kvalitami, ktoré musí každý oceniť, je výborná strava, celková úroveň a starostlivosť o hostí. Hotel, v ktorom si dovolenkár pripadá výborne má problém možno len v tom, že v kategórií 5 hviezdičiek mnohí budú nesprávne porovnávať tento hotel s inými. Hviezdičky totiž nie sú o kvalite, ale vybavení hotela. Tomuto hotelu by bolo možné za istých okolností venovať aj hviezdičiek 6. Pokiaľ by tú ďalšiu navyše mohol hotel získať za jednu ojedinelosť. Disponuje totiž obohatením stravovania o značkové produkty v rámci stravovania All inclusive.

port Nature Luxury Resort, Turecko

Vybavenie hotela
Služby hotela sú na vysokej úrovni. Ide o výborný hotel a svojmu úspechu vďačí aj za úroveň služieb. Hotel má k dispozícií tenisové kurty pre tých, čo si berú vlastné rakety, prípadne sa dá za poplatok použiť požičaná výbava, k dispozícií je bezplatne fitness, sauny a v rámci animácií s inštruktorom si môžete zacvičiť pilates, či niečo ako jóga. Hotel má vlastný Irish Pub, bezplatné Wi-Fi pripojenie, vlastný amfiteáter pre koncerty a vystúpenia, prípadne pre deti je tu vlastné kino s filmami. Filmy pochopiteľne nepremietajú v češtine ani slovenčine.

Port Nature Luxury Resort

pre hostí je k dispozícií aj turecký hamam bezplatne, procedúry sú platené, podobne ako masáže a rôzne wellness služby.

Port Nature Luxury Resort Port Nature Luxury Resort

Vodné vybavenie hotela a pláž
V hoteli sa nachádza niekoľko bazénov. Pozdĺž hlavnej budovy sa tiahne jeden bazén zahnutý do tvaru L. Oproti hlavnej budove je 6 toboganov rôzne poskrúcaných a s rôznou dĺžkou. V blízkosti veľkých toboganov sa nachádza detská časť. Pre deti je tu detský klub a samostatný bazén s preliezačkami, na ktorých sa vedia deti poriadne vyblázniť. Nachádza sa tu aj menší obdĺžnikový plavecký bazén s plaveckým značením. Pláž je piesková s jemným pieskom, v časti pri vstupe do mora sa nachádzajú drobné okruhliaky. Na pláži sú ležadlá a tienidlá bezplatné.

Port Nature Luxury Resort

All inclusive
Služba stravovania all inclsuive je v tomto hoteli veľmi zaujímavá. Zopár barov vám ponúkne občerstvenie a nápoje počas dňa, či večerov. Animačné programy vám umožnia baviť sa, na diskotéke pod holým nebom sa vyšantia mladí, no čo sa jedla týka, tu neexistuje možnosť nespokojnosti. Človeku doma stačí chlieb so šunkou a nerieši. Pri výbere niekoľkých druhov syra, mias, zeleniny, sladkého, slaného sa však typický slovenský dovolenkár ohradí, že si nevedel vybrať. Pokiaľ niekto tvrdí niečo podobné pri tomto hoteli, niečo nebude v poriadku a na strane hotela to nebude. All inclusive a jeho rozsah je na dobrej úrovni, kvalita jedla a obsluhy taktiež. To najväčšie lákadlo je, že hotel ponúka v chladiacich boxoch na niekoľkých miestach zmrzlinu Carte D’Or a nápoje značiek Coca Cola, Fanta, Sprite a Tonic. Milovníci týchto zančiek si tak prídu na svoje s originálom.
Súčasťou all inclusive sú aj značkové alkoholické nápoje a dostupné sú 24 hodín denne. Kedykoľvek dovolenkár priletí, kedykoľvek dostane chuť na jedlo, môže sa nasýtiť aj neskoro večer v rámci nočného stravovania.

Port Nature Luxury Resort

Hotel pre koho?
Hotel odporúčam primárne pre rodiny s deťmi a mladým ľuďom, ktorí si potrpia na kvalitu služieb, výborné stravovanie a služby na dobrej úrovni. V blízkosti hotela sa z jednej strany nachádzajú ďalšie hotely, z druhej strany je riečka s vegetáciou. Komáre príliš nehrozia, pretože počuť žaby, ktoré síce nevidíte, no občas pri tomto okraji areálu vidieť aj nádherné vážky. Ide o letovisko Belek, no nie priamo centrum, ale okrajovú časť severne. Nákupy v okolí veľké nie sú. Skôr v rámci výletov. Belek nie je ďaleko od Antalye, takže ponúka možnosti výletov a poznávania, nemá to žiaden dovolenkár ďaleko ani od letiska samotného. Nákupné možnosti sú v hoteli a mimo hotela v niekoľkých obchodoch. Zásadne veľké nákupné možnosti to však nie sú.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply