Turistika na miesta posledného odpočinku hviezd

Miesta posledného odpočinku hviezd sú zaujímavým turistickým cieľom. Znie to trochu morbídne, no pravdou je, že pokiaľ prichádzate do miest, kde ležia pozostatky slávnej hviezdy, mnohí a možno aj vy samotní, zavítate aj tam, položiť kvety, alebo len navštíviť miesto, kde ste k svetoznámej hviezde vzdialení len na dva tri metre. Aj keď z konkrétnej hviezdy už často nezostalo už nič. O hrobovej turistike v tomto zmysle sa hovorí najmä dnes, keď zomrela Amy Winehouse. Jej hrob je dnes pútnickým miestom. Podobne ako sú aj miesta posledného odpočinku mnohých ďalších.

Je to aj John Lennon, J.F. Kennedy, Kurt Cobain, ale aj ďalšie hviezdy staršieho dáta ako večne živý Elvis Presley († 42), známy herec a predstaviteľ „rebela bez príčiny“ James Dean († 24), Michael Jackson († 50), Marilyn Monroe, Jimmy Hendrix, Jim Morrison hlava kapely The Doors, Janis Lyn Joplin, či pútnym je aj hrob Freddieho Mercuryho a Falca, a mnohích ďalších. Množstvo kvetov, plyšákov, odkazov a vyznaní. Spravovatelia hrobov majú najviac práce s odpratávaním zvädnutých kvetov, zvyškom sviečok, a odpadu. Celebrity nemajú žiaľ pokoj ani po smrti. Najviac však tie, ktoré zomreli v mladom veku, ich smrť šokovala a prišla v dobe najväčšej alebo stále živej slávy. Mnohé zo spomenutých celebrít majú totiž práve to spoločné. Drogy, vraždu alebo samovraždu.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply