Veľká databáza slovenských recenzií hotelov zo Slovenska aj zahraničia

Recenzie hotelovPokiaľ hľadáte tip na zaujímavé miesto plné reálnych recenzií na slovenské, aj zahraničné hotely, už nejaký čas na šťastie nemusíme chodiť na zahraničné portály. Pomerne rýchlo a úspešne rastie slovenský portál Recenzie-hotelov.sk, kde sa každý deň objavujú nové a nové prírastky písané reálnymi slovenskými dovolenkármi, cestovateľmi a vôbec klientmi hotelov. Pozitívne hodnotenie, alebo kritika, to všetko sa pri hoteloch nachádza a každý jeden návštevník stránok má ihneď jasno v tom, čo vlastne portál ponúka. Zrejme mi dáte po prvej návšteve za pravdu, že rozsahom a možnosťami nastavení, a rôznych doplnkových vychytávok nenájdeme portálu pár. V hodnotení však pekne postupne.

Hlavné stránky upútajú jednoduchosťou, v ktorej autori prezentujú hlavné vyhľadávacie okno. Tam dokonca vybiehajú voľby, ktoré sedia na zadávaný popis. Ak si nie ste istý názvom hotela, získavate nápovedu už pri písaní. V zobrazovaných výsledkoch je hneď jasné, v ktorej krajine daný hotel je a tak si aj menovca nespletiete a nájdete to, čo hľadáte. Na počudovanie databáza obsahuje naozaj veľké množstvo hotelov nie len zo Slovenska, Čiech a okolitých krajín, obsahuje bohatý zoznam hotelov známych turistických letovísk, no nájdeme tu aj exotické kúty sveta. viz Zoznam krajín. K hotelom je v drvivej väčšine fotografia a niekoľko informácií.

Kto hodnotí?
Hodnotiacimi ľuďmi sú akýkoľvek cestovatelia a návštevníci stránok, ktorí mali záujem ohodnotiť hotel, alebo ho skritizovať. Stretnete sa teda s rôznymi názormi, viditeľnými hodnoteniami, fotografiami dovolenkárov a podobnými faktami, ktoré tvoria zo stránok jasný a prehľadný portál. Pridanie vlastnej recenzie je možné jednoducho cez formulár, kde si vyberiete viacero detailov, s ktorými ďalej pracuje systém webu. Takže jednotlivé vlastnosti a údaje potom vytvárajú prehľadný celok podávajúci informácie o čase vašej návštevy, o spokojnosti v jednotlivých oblastiach služieb a celkový dojem a názor na hotel je potom to hlavné, čo sa pod každým hotelom zobrazuje. Z textu je to práve to stručné zhrnutie, ktoré každého zaujíma bez rozvetvovania asi najviac. Samozrejmosťou sú hlavné čísla ako všeobecný priemer hodnotení, vyhodnotenie spokojností v jednotlivom hodnotení a poteší aj pomerne slušný prvok a to úplné poradie hotela v rámci spokojnosti a hodnotení v danej lokalite. Každý hodnotiaci má momentálne možnosť vyhrať dovolenku pre dvoch do 5* hotela v Turecku koncom septembra. Čiže aj to je motivácia k tomu, písať recenzie na hotel. Každá jedna podlieha schvaľovaniu administrátorov, čím je zaručené, že sa každá jedna zobrazuje správne a nejde o zmanipulované recenzie samotných hotelov.

Hodnotenie hodnotenia
Každé jedno hodnotenie obsahuje viacero informácií. Dokonca aj fakt, či hotel navštívil jednotlivec, rodina, alebo pár. Z toho je potom viac chápateľná zostava názorov. Inak hodnotí matka s deťmi a inak jednotlivec. Recenzie obsahujú pod sebou všetky pridané hodnotenia pozostávajúce najmä zo všeobecného hodnotenia a percentuálnych výpočtov kvalít jednotlivých hotelov. Zaujímavosťou je riešenie poradia každého hotela v rámci lokality. Napríklad je vidieť, ktorý hotel si najlepšie počína v rámci celého Trenčianskeho kraja, prípadne v celej Bratislave.

Stránky vyzerajú jednoducho, ponúkajú všetko, čo cestovateľ potrebuje a najmä aj tie údaje, o ktorých ani nevedel, že sa mu hodia. Všimli sme si v našom prípade aj fakt, že sa v databáze nachádzajú aj menej známe hotely. Pokiaľ sa nenachádzajú vôbec, sú vytvoriteľné vašou recenziou. Dostupný je preklik na Facebook.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply