Vietri sul Mare pri Neapole a sicílske Aci Castello obmedzia nahotu

aci castelloTalianske letoviská Vietri sul Mare neďaleko Neapola a Aci Castello na ostrove Sicília prišli s novým nariadením, ktoré obmedzuje žabky a bikiny v centrách miest. Starostovia oboch miest sa rozhodli radikálne zakročiť pred nahotou v mestách, keďže mnohí turisti z pláže vychádzajú aj k pamiatkam do centra mesta bez uterákov a akéhokoľvek odevu. Ak teda mierite do týchto letovísk a v plavkách a šľapkách bez ďalších odevov sa rozhodnete popozerať si mesto, pamiatky, či nebodaj sa pohybovať okolo kostolov, či dokonca by ste radi takto oblečení do kostola vošli, hrozí vám pokuta. V prvom rade však zákonodarcom ide o zákaz nahoty v mestách a jej obmedzenie na pláže a areály hotelov. Prvým bol starosta z Vietri sul Mare Francesco Benincasa a po ňom nasledoval aj Filippo Drago, starosta sicílskeho Aci Castello.

Akú budúcnosť letovísk možno očakávať?
Dá sa očakávať, že turisti si cestu do týchto letovísk rozmyslia, najmä ak nemajú presné informácie a nie je jasné, čo presne zakázané je, v akých miestach a do akej miery. Neisté informácie, ktoré si môže inak vyložiť polícia a inak turista môžu odrádzať napríklad pri výbere dovolenkovej lokality a pri porovnávaní plus a mínus. Je tiež možné, že neupozornený dovolenkár si môže odniesť nie veľmi pekné spomienky na dovolenku s pokutou a ako vždy, nespokojný človek je na internete viditeľnejší ako spokojný. Spokojný totiž takmer nikdy nenapíše nič a tak je internet často obmedzený len na negatívne recenzie a názory. Pre tie pozitívne je nutné motivovať, alebo za ne platiť.

Ilustračné video z mestečka Aci Castello na Sicílií

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply