Výhľad z Michalskej brány v Bratislave

Michalská Brána je jednou z brán bývalého opevnenia mesta a patrí medzi symboly hlavného mesta. Historicky významná a veľmi známa budova je verejnosti prístupná, vystúpaním po malých zabezpečených schodíkoch sa môžete dostať do priestorov malej výstavy a ďalej na balkón z ktorého máte jeden z azda najzaujímavejších výhľadov na staré centrum mesta. Na dohľad hrad, Nový most, množstvo striech, na počudovanie aj takých, v ktorých sú ignorované diery, ulice, prechádzajúcich ľudí a podobne. Veď pozrite sami.

Pohľad z Michalskej brány
Pohľad z Michalskej brány

Vedeli ste o tom, že ak prechádzate pod Michalskou bránou, mali by ste zadržať dych? Kedysi sa tam obesil jeden študent a jedna z povier hovorí, že pokiaľ sa pod bránou nenadýchnete, môže sa vám splniť tajné želanie. Ako to súvisí so smrťou študenta nevedno, no želania sa zatiaľ plnia tak na polovicu.

Pohľad z Michalskej brány
Pohľad z Michalskej brány

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply