Kysuce: Pieskové gule staré milióny rokov

Kedysi počas socializmu sa na Kysuciach podarilo objaviť niečo, o čom dlho viac nevedeli žiadni odborníci. V kameňolome sa zastavila ťažba po tom, ako sa podarilo odkryť záhadné pravidelné pieskové gule, ktoré akoby sem vôbec nepatrili. Hoci prišli aj také názory, že je to dielo mimozemšťanov, pravda je taká, že tieto pieskové gule vytvorila samotná príroda. Trvalo jej to síce mnoho tisíc až miliónov rokov, no je to dielo prírody a prírodných náhod. Pokiaľ zatúžite aj vy po tejto zaujímavej rarite, môžete ju navštíviť v Čadci v mestskej časti Milošová v osade Megoňky. Navedú vás cedule, avšak kameňolom je vidno aj z cesty. Ďalšou malou raritou je fakt, že hneď nad kameňolomom je štátna hranica s Českou republikou.

Milošová Megoňky

Zaujímavé video, ktoré v sebe zahŕňa aj niekoľko iných zaujímavých miest v Kysúc vrátane spomínaných kamenných gúľ si môžete pozrieť nižšie.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply