Výlet do Brightonu: Tieto miesta treba jednoducho vidieť

Anglicko je známe viacerými univerzitnými mestami ako Oxford či Cambridge. Túto skupinku univerzitných miest dopĺňa aj mestečko Brighton. Toto mesto ukrýva viacero zaujímavých miest, ktoré by mal človek počas cestovania po Anglicku určite vidieť a zažiť.

Brighton pláže

Počiatky Brightonskej univerzity, jednej z najznámejších svetových univerzít, siahajú až do polovice 19. storočia. Postupne sa však škola rozrastala a dnes je tvorená viacerými komplexmi a budovami po celom meste. Popri univerzite je významnou budovou aj Royal Pavilion, ktorý je obklopený upravenými záhradami a dnes slúži ako múzeum a sídlo informačnej kancelárie.

Ďalšou historickou zaujímavosťou mesta Brighton je najstaršia a dodnes prevádzkovaná elektrická železničná dráha na svete, takzvaná Volk’s Electric Railway, ktorej dĺžka je dva kilometre.

Mesto Brighton je známe aj svojimi čarovnými plážami. Tiež sa tam nachádza  prístav Marina. Okrem zakotvených lodí tam nájdete aj množstvo obchodov, kaviarničiek či reštaurácií. Pri spoznávaní mesta netreba vynechať ani jeho okolie, lebo je tam naozaj krásna príroda.

V blízkosti mesta sa nachádza napríklad aj Rottingdean, ktorý bol okrem iného domovom spisovateľa R. Kiplinga, autora slávnej Knihy džunglí. Možno sa vám pri potulkách mestom podarí stretnúť aj známeho svetového youtubera PewDiePie-ho, ktorý tam žije 🙂

Pomaly sa blížia letné dovolenky a vy si hovoríte, že by ste možno tento rok skúsili niečo iné ako je pláž? Mestečko Brighton je na to ako stvorené. Okrem toho, že tam môžete vidieť veľa zaujímavého, určite sa vylepší aj vaša angličtina, veď taký britský prízvuk nie je na zahodenie.

 

Článok pripravený v spolupráci s cestovateľským blogom Nie je túra bez Štúra na  www.hoppeyr.com, ktorý sa venuje cestovaniu a spoznávaniu hlavne Slovenska.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply