Na Červenom Kameni 28. a 29. mája opäť cesta do stredoveku

Červený Kameň, krásny hrad nad obcou Častá v Malých Karpatoch, patrí medzi najkrajšie a najzachovalejšie hrady Slovenska so silným opevnením a zbierkovými predmetmi, či pokladmi v plastikách a zdobení. K jeho popularite nepochybne prispieva aj nie veľká vzdialenosť od hlavného mesta a záujem aj zahraničných turistov.

Historický festival

Výnimočnou príležitosťou pre zvýšenie atraktivity malokarpatského regiónu blízkeho okolia a hradu samotného sú pravidelné historické festivaly a práve 28. a 29. mája sa môžu všetci návštevníci tešiť na ďalší ročník rozsiahleho podujatia, s ktorým sa všetci presunú doslova do stredoveku. Mobilný signál síce nezmizne, no okolie a pôsobisko miestnych oddielov, rytierov, alebo čo i len obyčajného poddaného ľudu, sa vráti o pár storočí dozadu do čias temného stredoveku, rytierov v zbroji a obdobia bujarých osláv, či drsných podmienok. Pre návštevníkov pôsobivé predstavenia pripraví početné zastúpenie ľudí a nadšencov pre históriu zo Slovenska a blízkej Európy. Prinesú si svoje brnenie, rodové štíty, remeslá, kone a predvedú o čom bol stredovek.

Historický festival Rotenstein

Rotenstein, ako znie názov hradu v historických listinách, pod hradbami hostí tradičné podujatie, ktoré na hradných lúkach prezentuje stredoveký život, prácu remeselníkov, aj umenie boja bojovníkov. Lákavou súčasťou sú rytierske súboje a vystúpenia s koňmi. Rodiny s deťmi, mladí ľudia aj nadšenci pre históriu akéhokoľvek veku spoznajú vďaka prezentáciám, čo držalo pri živote ľud v dávnych dobách, čomu sa venovali, čo jedli, ako sa zabávali a žili. Všetko to pritom tvorí pekný súbor atrakcií, pričom niektoré sú určené na osobné vyskúšanie. Samozrejmosťou je možnosť aj počas týchto dní navštíviť hrad a zúčastniť sa prehliadky jeho skvostov.

Program celého podujatia a vstupné nájdete na oficiálnych stránkach www.historickyfestival.sk

Vstupenky sa dajú s cenovým zvýhodnením kúpiť v predstihu v sieti Ticketportal, pre deti do 6 rokov je pripravená symbolické vstupné vo výške 1 EURA a zľavy môžu využiť aj dôchodcovia, študenti, alebo ZŤP. Mediálnym partnerom je náš materský portál Zaujímavé novinky www.zn.sk

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply