Aktuálne dianie v Egypte: pred letnou sezónou 2014 absolútny pokoj

hotel Jazz MakadiEgypt vnímali minulý rok mnohí dovolenkári, aj pasívni konzumenti informácií zo sveta, ako nepokojnú krajinu vo vojne. Túto predstavu žiaľ vytvorili médiá z obrázkov odohrávajúcich sa na jednom námestí v hlavnom meste a drobných informácií o ďalších mestách. Pre predajnosť titulkov sa občas niečo prehnalo a strach ľudí vycestovať bol na svete. Niet sa čomu diviť, že upadlo všetko, veď ak neprichádzajú ľudia, pravdu o situácií sa nemáte od koho dozvedieť. Armádne vozidlo, ktoré stojí zaparkované 22 rokov niekde na vedľajšej ulici nevedno prečo, môže vyvolať odrazu akýsi strach a náhodou si ho všimne zahraničný turista, pre ktorého je to známka toho, že armáda nasadila svoje sily a je to pritom len starý vyradený kus, ktorý sa na ceste neprevetral možno 10 rokov. Avšak pre rozsah poplachu, ktorý situácia v Káhire vytvorila a pre naďalej prístupné rôzne články stále o tom istom, sú vlastne obavy ľudí opodstatnené. Aktuálne dianie v Egypte je vyhľadávaným pojmom najmä pre čas, keďže nás od sezóny delí mesiac.

Egypt a letoviská práve teraz
Prekvapivá informácia pre mnohých dovolenkárov pred letnou sezónou je, že sa v Egypte nedeje absolútne nič. Letoviská, ktoré sú najčastejšie cieľom slovenských a českých turistov a teda Hurghada a Marsa Alam majú príjemné počasie, hotely neustále pripravené na privítanie nových dovolenkárov a ich zvýšený záujem počas leta, keďže sem cestujú celoročne. Egypt je stále o bohatej ponuke ubytovania, akvaparkov, o bohatých službách all inclusive a nákupoch. Nemožno počítať so žiadnou armádou v uliciach a bombovými náletmi, ako si až prehnane situáciu predstavujú neskúsení cestovatelia a konzumenti správ konkrétnych médií prahnúcich po senzáciách. Vďaka priateľom v potápačskom centre v Hurghade môžeme opäť potvrdiť, že letoviská sa tešia na príchod sezóny a opäť sa tak môžete tešiť na príjemné slnko, more, kúpanie, hotelové rezorty, množstvo výletov, alebo poznávanie krajiny. Najmä však nie je dôvod na obavy. Ostatne skúste to aj vy a zamierte na Facebook, vyhľadajte si zopár hotelov a zariadení a sledujte aktuálne fotografie…

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply