Akvaparku v Bešeňovej sa darí, v lete ho navštívilo až 200 000 turistov

Bešeňová 2014Na slovenské pomery a čísla veľmi slušný výsledok neustáleho rastu popularity, ale aj atrakcií a možností v akvaparku v Bešeňovej, priniesli nový míľnik. Je ním počet 200 000 turistov, ktorí aj napriek nestálemu letnému počasiu počas tohto obdobia, zavítali do obce a okúsili vodu v Gino Paradise Bešeňová. Podľa údajov prevádzkovateľa ide o zástupcov až 37 krajín sveta, ktorých prilákalo 21 bazénov, viacero nových vodných atrakcií a neustále aktívny program.

„GINO PARADISE Bešeňová navštívili počas leta turisti z 37 krajín sveta, boli medzi nimi aj turisti z Austrálie, Číny či Južnej Afriky. Aj tento rok si vodný raj najviac obľúbili Slováci, ktorých bolo viac ako 50 %, potom Českí turisti 29 % a nakoniec Poliaci 19 %. Čo sa týka pobytov, až 42 % z celkového počtu ubytovaných tvoria klienti z Čiech, 34% Slováci a 18 % Poliaci.“ Hovorí o národnostnom zložení klientely Lýdia Chovancová, marketingová riaditeľka vodného raja. Výhodou vodného raja GINO PARADISE Bešeňová boli určite termálne bazény, ktorých je v areáli až 8. Ťahákmi tohtoročného leta boli okrem bazénu s vlnobitím aj nové vodné atrakcie. Fun bubble pool – bazén s veľkou pulzujúcou guľou, Raft River – splav divokej rieky na rafte a Diving centrum – prístrojové potápanie vo vraku lode.
Počas leta však boli lákadlom pre návštevníkov určite aj viaceré koncerty známych interpretov, či módna prehliadka. Mimo akvapark ponúka okolie viacero možností turistiky a neďaleké Vysoké Tatry sú len veľkou čerešničkou na torte.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply