V Liptovskom Mikuláši nájdete kontaktnú ZOO pre deti

Liptovský Mikuláš vie svojich návštevníkov prilákať v posledných rokoch nie len na múzeá v centre mesta a prírodu, ale aj atrakcie, ktoré patria medzi moderné a zábavné. Pred nejakým časom vznikla Tatralandia, potom Voľný pád, prevrátený domček s heliportom pre vyhliadkové lety, a práve v priestoroch týchto noviniek zriadili pred rokom ďalšiu zaujímavú atrakciu, kontaktnú zoo.

Liptovský mikuláš Zoo kontakt

Navštívili sme Zoo Kontakt v Mikuláši

Kontaktná zoologická záhrada má svoju prednosť práve v tom, že v nej môžete priamo nie iba vidieť, ale aj hmatom spoznávať jednotlivé zvieratá. Nezvyk pre niektorých návštevníkov spočíva v zámere zámerne priniesť srsť, perie a kožu zvierat bližšie k ľuďom, ktorí o vlastnostiach niektorých zvierat vôbec netušia. Ale hlavne sú to rodiny s malými deťmi, ktorí si tak vedia prísť na svoje. Deti priamo vidia a môžu sa dotýkať niektorých druhov zvierat a rovnako tak aj ich rodičia. Ak vystihnete chvíľu, kedy nie je v ZOO poriadny nával a všetok odborný nadšený personál sa vám bude môcť venovať, ohmatať si môžete doslova všetko, čo sa len bude dať. A že je tam naozaj mnoho druhov svedčí aj čas, ktorý na tomto mieste môžete stráviť.

Zvieratká

Po pravej strane od vstupu udrie do očí rozľahlá voliéra na divé mačky. Tiger, puma či gepard, všetko krásne mačkovité šelmy ku ktorým je možné vojsť so sprievodcom a osobne ich pohladiť. Pokiaľ majú čas kŕmenia, môže sa pokojne stať, že súčasťou tohto kŕmenia budete aj vy. Samozrejme nie ako potrava, ale ako kŕmič. Zvierat je tu ale o mnoho viac.

Kontaktná zoo liptovský mikuláš

Samostatná stavba hostí množstvo papagájov, iná prezentuje niekoľko plazov, primátov aj hovoriaceho papagája. Sú ohrady so zvieratami ako kengury, somáre, kravičky, či prasiatka. Nachádza sa tu aj lama a aj o nej, prípadne o ktoromkoľvek inom zvierati, vám ochotne ošetrovatelia a sprievodcovia povedia niečo viac. Najlákavejším zvieratkom je miestny medveď, ktorý keď bol malý patril medzi najobletovanejšie a najmazlivejšie zvieratká celého zariadenia.

  • Počas letných mesiacov je dostupné občerstvenie.
  • Prístupnosť kočíkov: nerovný terén, možný terénny kočík
  • Ďalšie služby: občerstvenie, suveníry
  • Vstupné: 5 EUR za osobu
  • Dostupnosť: v Liptovskom Mikuláši, cesta do akvaparku Tatralandia, avšak pred Tatralandiou odbočíte doprava
  • Oficiálne stránky: www.zookontakt.sk
Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply