Američan 7 hodinový let prestál pre obézneho chlapa

Dokážete si predstaviť letieť v lietadle 7 hodín a vôbec pritom nesedieť na svojom zaplatenom mieste a pritom po celú dobu stáť? Niečo také sa stalo Američanovi Arthurovi Berkowitzovi, ktorý letel do Filadelfie z Aljašky a zažil celkom zaujímavú vec, kedy si k nemu chcel prisadnúť pán s takmer 200 kilogramovou váhou. Arthur musel či chcel alebo nie odísť a nechať miesto obéznemu chlapovi, ktorý by mal so státím zrejme ešte väčší problém. Arthur musel stáť počas vzletu aj pristávania. Chybu spravili už pri odlete, keď chlapíkovi nezarezervovali dve sedačky a ani on sám sa o to pri objednávke nežiadal, o čom mal nakoniec sám vedieť, že sa do jedného sedadla nezmestí. Personál bol síce na Arthura milý, ale on zvažuje žalobu. Nakoniec celkom oprávnene, pretože chýb v postupoch sa v tomto prípade objavilo hneď niekoľko. Príjemné sedenie nemal ani muž, ktorý sedel v rade sedadiel ako tretí pri okne. Nie len že sa nemal ako dostať na toaletu, bol stiesnený pri okienku, ale tiež rád, že ako tak sedí.

Po pravde, pri niekoľko hodinovom lete sa niet čomu čudovať, je to veľa, ale nejde pritom o nič výnimočné. Minulý rok na lete z New Yorku do Paríža jedna staršia pani povracala Slováka a poslednú dávku vyložila na jeho sedadlo po tom, čo sa rýchlo postavil. Ten následne odmietol sa na miesto vrátiť a voľné už nikde nenašiel. Stalo sa to ešte pri nastupovaní ľudí a tak si tiež odstál viac ako 5 hodinový let, no o žiadnej kompenzácií nerozmýšľal. V tom je ten rozdiel, pre ktorý sme skrátka iný.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply