Bratislavské letisko M.R. Štefánika dnes otvorilo novú príletovú halu

Letisko Milana Rastislava Štefánika opäť rozširuje svoju budovu o nové a moderné plochy pre cestujúcich. Stará príletová hala sa dnes pred obedom rozlúčila s poslednými prilietavajúcimi a odbavenými klientami, aby v piatok 13. júla 2012 mohla byť slávnostne otvorená nová príletová hala, kam aj smeroval historický prvý prílet linky z Ríma.

Počas slávnostného otvorenia letiska sa zúčastneným predstaviteľom letiska, cestovných kancelárií, politikov a novinárov prezentovala stavba od jej počiatku, fakty o novej príletovej hale a každý mal možnosť spoznať, čo nové priestory prinášajú. Pre cestujúcich je pripravených viacero nových priestorov na nové obchody, možnosti občerstvenia, viac priestoru na sedenie aj voľné priestory. Zvyšuje sa tam komfort ale aj kapacita letiska pre čakajúcich. Nová dvojposchodová budova príletovej haly je v podobnom architektonickom riešení ako nedávno otvorená budova odletová.

Príletová hala letisko BRATISLAVA

Prvým cestujúcim bola žena
Prvý cestujúci, ktorý prešiel z odbavovacích priestorov do haly bola žena, Slovenka, zo spomínanej linky z Ríma. Prekvapenú cestujúcu si chytili médiá, rovnako ako ďalších cestujúcich, ktorí nečakali a ani nemohli očakávať slávnostnú chvíľu a že vôbec zastihne práve ich.

Príletová hala letisko BRATISLAVA

V tej chvíli ja osobne zväčša hľadám toalety, preto neviem povedať, či by bola so mnou rozumná reč. Ak pripočítam prekvapenie a niekoľko kamier okolo mňa, neviem neviem…

Príletová hala letisko BRATISLAVA

Foto a zdroj: partnerský magazín www.zaujimavosti.net,

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply