Kauza tajných agentov SOI na tuniskom ostrove Djerba

Mačky pri jedle, špinavá pláž od výkalov, špina na hoteli, zelená voda v bazéne a iné sťažnosti. Podobné popisy zarezonovali v médiách v posledných 4 dňoch dosť výrazne. Pracovníci slovenskej obchodnej inšpekcie sa sami rozhodli v utajení navštíviť 5 hviezdičkový hotel na tuniskom ostrove Djerba, ktorý opakovane nedosahoval skutočných 5 hviezdičiek a opakovane sa objavoval v sťažnostiach ľudí. Tento hotel mala pritom v ponuke len jediná cestovka, ktorá je už niekoľko rokov spojená s niekoľkými ďalšími slovenskými cestovkami. Práve cez ňu sa vybrali pracovníci obchodnej inšpekcie v utajení taktiež na dovolenku, aby preverili, či je hotel naozaj v tak strašnom stave. Keďže SOI prípad neuzavrela, nebudeme provokovať a nebudeme menovať, aj keď pozornejší si všimnú cestovateľské stránky, fóra a postrehy nespokojných ľudí.

Djerba je vraj „najhoršia“
Toto zaznelo na niektorých fórach a v názoroch ľudí, ak teraz počúvam rozhovory na tému kam ísť a kam neísť na dovolenku. Odsudzovať Djerbu za jediný hotel ktorý už dokonca nie je v ponuke žiadnej cestovky? Je to hlúposť. Najmä ak Djerba pre túto sezónu otvorila ešte niekoľko ďalších hotelov, alebo skôr slovenské cestovky priniesli do ponuky novinky, ktoré naozaj stoja za to, aj vrátane niekoľkých „pobočiek“ známych hotelových sietí. Mrzí ma, že sa neustále objavujú informácie od samozvaných odborníkov na cestovný ruch, ktorí zaručene radia na Djerbu necestovať. Stále totiž ide o veľmi dobrú a cenovo prijateľnú dovolenku s pohostinnosťou aj kvalitnými službami. Pokiaľ jeden hotel zlyhá na plnej čiare, potom v našej mentalite zrejme sťahuje so sebou celú oblasť, ak nie krajinu.

Amatérsky článok na Plus1deň
V sobotu sa objavil podivne amatérsky článok v čítanom denníku Plus1deň. Objavila sa v ňom veta „Slovenské cestovky, ktoré ponúkajú krásnu dovolenku na Djerbe klamú“. Celý článok vyznel ako výrazne amatérsky a urážlivo voči akejkoľvek cestovke, aj tej, ktorá konkrétny hotel neponúka. Okrem toho, že Tunis je v skutočnosti hlavné mesto a nie krajina a názov ostrova je iný ako ten, ktorý v denníku autor článku napísal, je tu zásadný problém v tom, že všetky cestovky hádže do jedného vreca. Drzo a bez akejkoľvek skúsenosti autor článku píše priamo o celej Djerbe naozaj overené informácie. Očividne v redakcii pracujú naozaj skúsení cestovatelia a odborníci na hotely v tejto oblasti. Predpokladám, že ostatné cestovky, ktoré článok neprávom pošpinil svoju reakciu nejakým spôsobom vyjadria. V Čechách bol totožný prípad pred troma rokmi, no tam došlo k úprave článku pre nechcenú chybu inak skúseného autora článku.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply