Cestovné poistenie: záchranná vesta, ktorá vás podrží

Hoci sa na dovolenku vždy tešíme, kdesi v úzadí sú zakaždým aj isté obavy. Doletíme v poriadku? Nestratia nám batožinu, neukradne nám niekto peniaze aj s dokladmi?A čo ak sa nám v zahraničí prihodí úraz? Bez ohľadu na to, kam a na ako dlho cestujeme, ísť do zahraničia bez cestovného poistenia je veľmi riskantné a nezodpovedné. Stačí totiž aj malá nepozornosť a na dovolenke môžeme nechať tisíce eur, a za suveníry to nebude!

S chorobou či úrazom treba vždy rátať – pre istotu!

Na dovolenku sa zvyčajne chodí oddychovať. Aj napriek tomu máme často tendenciu robiť veci nad naše sily, čo môže viesť k rôznym úrazom. Celodenné vystavovanie sa silnému slnku dokáže ľahko privodiť úpal. Skúšanie rôznych vodných či iných športov môže zasa pre nezvyknuté telo predstavovať náhlu záťaž. Ochutnávka miestnych špecialít sa vie rýchlo zmeniť na nepríjemné zažívacie ťažkosti.

Jedlo all inclusive

Spomínané prípady pritom nemusia mať vždy len ľahké následky. Často si môžu vyžadovať nasadenie liekov, dohľad lekára či hospitalizáciu a v niektorých prípadoch dokonca aj finančne nákladný prevoz domov.

Strata batožiny či dokladov môže byť veľmi nepríjemná

Úraz pritom nemusí byť jediný problém, ktorý sa na dovolenke môže vyskytnúť. Mestské centrá a pláže, ktoré sa hemžia turistami, sú pre domácich vreckárov ideálnym miestom prevlastné obohatenie sa. Niekedy stačí aj sekunda a môžete prísť nielen o peniaze, ale aj platobné karty, doklady a všetky cennosti, vrátane kľúča od ubytovania či auta.Okrem škody, ktorá vznikne vám, môže vzniknúť škoda aj tretej strane – či už hotelu, v ktorom ste ubytovaní, spoločnosti, ktorá vám požičala auto alebo reštaurácii, kde vaše deti nechtiac niečo zničili či poškodili.

Letisko a kufre

V niektorých prípadoch môže byť potrebná aj rada právnika, ktorá v zahraničí už vôbec nie je lacná.Cestovné poistenie myslí aj na takéto prípady či škody. 

Komerčné cestovné poistenie sa skrátka oplatí

Aj napriek dostupnosti informácií a množstvu zdieľaných osobných príbehov sa niektorí cestovatelia stále nepoučili. Mnohí si myslia, že cestovné poistenie sú len vyhodené peniaze a že minimálne v Európskej únii stačí európsky zdravotný preukaz. Kým tento preukaz vám garantuje len poskytnutie nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti – v rozsahu a za podmienok, aké platia pre domácich – komerčné cestovné poistenie má neporovnateľne širšie krytie. Okrem liečebných nákladov a asistenčných služieb, ktoré sú základom každého cestovného poistenia, si viete pripoistiť aj úraz, zodpovednosť za škodu, šport, batožinu a mnoho iného. Cestovné poistenie si tak viete podľa vlastných potrieb vyskladať presne na mieru.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply