V Chorvátsku plavky len na pláži, za bikiny pri pamiatkach pokuta

Promenádovanie v plavkách po historických centrách Chorvátska už bude minulosť. Návštevníci viacerých miest sa stretnú s novou ceduľou, ktorá upozorňuje na plavky. Len v bikinách a s holým telom sa teda už len tak skoro nikto pri pamiatkach neobjaví. Pokuta 70 EUR hrozí každému návštevníkovi Chorvátska, ktorý si pri kultúrnych pamiatkach a v historických centrách skrátka nedá pozor. Chorváti novým zákonom chcú docieliť vyčistenie holobruchej mládeže z miest, ktorým chcú preukazovať určitú úctu. Do historických centier miest podľa nich nepatrí mládež, ktorá sa prezlieka na peších zónach a na rôznych miestach, prípadne opúšťa pláž v plavkách a prechádza tak mestom.

Chorvátsko Split

Nové nariadenie platí od sezóny 2016. Pozor na to. Miestni si na to nepochybne dajú veľký pozor a striehnu na nových previnilcov.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply