Pokles záujmu o Turecko? Len v médiách, skutočnosť nie je taká zlá

Ešte nedávno to vyzeralo, že záujem o Turecko, kvôli vojne v Sýrií, bude tento rok slabý. Prvotný záujem o Turecko naozaj neveštil dobré čísla a viaceré cestovky rušili prvé lety. Spôsobili to hlavne ľudia, ktorí chápali situáciu v Sýrií ako problém v Turecku. Skutočnosť, že aj na Ukrajine je vojna a Slovensko susedí s Ukrajinou je pritom rovnakým argumentom, ktorý predsa od Slovenska nikoho neodhovára.

Turecko a jeho história

Turistické letoviská v Turecku, ktoré za celý čas neboli nijako ovplyvnené utečencami, či situáciou v susednej Sýrii, sa tešia výbornej ponuke hotelov. Vďaka nedávnym nezhodám s Ruskom je nižší záujem ruských turistov, no pritom ponuka je vysoká. S tým sa spájajú lákavé ceny, ktorými sa snažia cestovky zaujať aj nerozhodných dovolenkárov. Slovač sa totiž namiesto Turecka, Egypta a Tuniska hrnie do iných letovísk v bližšej Európe. To zvyšuje cenu na dovolenky do Stredomoria aj do Chorvátska. A spôsobili to práve dovolenkári z obáv zo situácie v Turecku. Slováci žijúci v Turecku však na takéto spojenia reagujú „Aká situácia v Turecku? Veď tu nič nebolo a ani nie je!“

Médiá tvoria oblak neistoty
Útoky v Istanbule pred niekoľkými mesiacmi sa viažu s Tureckom. Letoviská ako Antalya, Alanya, Belek, Kemer, Side a mnoho iných, sú dlhodobo pokojné a ťažko v nich predpokladať nepokojné situácie. Napriek tomu je Turecko výborným sústom a americké úrady samotné vyhodnocujú Turecko ako rizikovú krajinu jedine preto, že susedí so Sýriou. Aj to prilieva olej do ohňa pri ktorom si mnohí našinci žijúci na juhu krajiny len buchnú nechápavo po čele. Napriek všetkým informáciám sa však predsa len Turecko predáva.

Slovenské cestovky už lietajú
Podľa našich informácií sa záujem o krajinu predsa len rozbehol. Môže za to možno aj zmes lákavých cien a zliav, no možno aj niekoľko lietadiel cestovky OREX, ktorá naplnila celé lietadlo nadšených dovolenkárov a tí nemajú problém sa pochváliť klasickou dovolenkou cez sociálne siete. Ďalšie cestovné kancelárie svoje lety spúšťajú práve teraz, alebo v najbližších dňoch. Do Turecka teda ľudia smerujú, záujem o neho je a naši turisti v ňom tradične nájdu to, čo potrebujú.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply