Plážová móda: ako si vybrať plavky a cítiť sa pohodlne a krásna?

Leto spájané so slnkom a teplom nás prirodzene núti vyraziť tam, kde prináša osvieženie voda. Morská, bazénová, alebo voda z prírodných jazier a kúpalísk. K tomu však neodmysliteľne patria plavky. Dokonca v takých prípadoch, kedy sami neholdujeme vode, ale chceme získať bronz a ukázať slnku možno niečo viac z našej investície do pohybu a zdravej životosprávy. Výber vhodných plaviek, v ktorých sa budete cítiť dobre a možno polahodia viac ako len vašim očiam, má niekoľko kritérií. Módni návrhári po celom svete svoje úsilie nevkladajú len do klasickej módy, ale po celé desaťročia ich pozornosti neuniká ani plážová móda.

plavky dámske

Módny priemysel sa tak v plnej miere prejavuje aj na plážach po celom svete. Plavky hrajú všetkými farbami, no rovnako tak veľkosťami a strihmi. Nie každá má odvahu do plaviek vyraziť, alebo sa neodhodlajú tak ľahko. Niekde rozhoduje najmä miera sebavedomia. Ak už dámske plavky vyberáte, s ktorými faktami a možnosťami počítať, aby ste si vybrali správne?

Dvojdielne plavky odhaľujú viac a viac žiadajú

Dvojdielne plavky zvýrazňujú poprsie. Košíky horného dielu musia sedieť a byť pohodlné, v opačnom prípade vás čaká neustále naprávanie, sledovanie a kontrola pri zmene polohy pri opaľovaní. Plavky dvojdielne si môžu dovoliť používať menej materiálu a využívať užšie ramienka. Je ich možné ľahšie zhodiť a tak lepšie poslúžia každej žene, ktorá vystavuje svoje telo slnku.

Rozlišujeme plavky, ktoré majú v horných dieloch kostice, gumu, alebo šnúrky. Materiálové, ale aj dizajnové riešenie výstuže je možné napríklad na answear.sk vybrať už v základnej filtrácii. Následne si zobrazíte len také výsledky a modely, ktoré potrebujete. Asymetrické podprsenky sú záležitosťou štýlu, no aj tie majú čoraz viac svojich priaznivcov. A to aj napriek nesúmernému opáleniu. Rôzny tvar majú aj spodné diely plavkových nohavičiek. Takzvané vysoké nohavičky nad pupok dokážu skryť bruško, ak ste neschudli do bežných plaviek podľa svojich predstáv.

plavky dámske

Jednodielne plavky ocení každá postava

Jednodielne plavky majú rovnako tak nespočítateľný počet dizajnových riešení. Môžu byť vhodnou voľbou pre ženy s veľkým, ale aj menším poprsím. Sú riešením pre každú ženu, ktorá nerada odhaľuje svoje bruško. Využívajú ich ženy po sekciách, so striami alebo inými chybičkami krásy. Lenže nemusí to byť len dôvod niečo skrývať. Jednodielne plavky majú radi tie isté ženy, ktoré si na dovolenku berú aj dvojdielne plavky. Takéto plavky menej odhaľujú a určitý zmysel majú aj pre ženy citlivé na hlad a pofukovanie nenápadného vetríka na veterných plážach.

Plavky tohto typu môžu disponovať zaujímavými možnosťami riešenia výstrihu a na väčšej ploche látky je možné po dizajnérskej stránke pracovať so širšími možnosťami vzorovania, alebo aj výrezov. Nachádzame na nich rôzne spôsoby zapínania za krkom, ale aj zapínanie, ktoré celkom vynecháva oblasť krku a spolieha sa na prsia a pás. Niektoré celotelové plavky sú vytvárané z materiálov, ktoré mierne upravujú – formujú postavu. Aj jednodielnych plavkách sa môžeme stretnúť s asymetrickým ramienkom umiestneným len na jednej strane.

Aké plavky si vybrať, aby sa stretol účel aj spokojnosť?

Prihliadajte na niekoľko zásadných vlastností, ktoré by mali byť prvé pri rozhodovaní.

  • Plavky určené na aktívne plávanie a šport (plážový volejbal, alebo len klasické prechádzky po pláži). Príliš komplikované vzory, alebo nesediace diely môžu pri skokoch do vody prinášať neželané situácie.
  • Farebný odtieň na prvé dni dovolenky zvoľte aj podľa miery aktuálneho opálenia.
  • Volíme si ich podľa postavy, ale súbežne aj s vlastným presvedčením a osobným štýlom (miera odhalenia v prípade nedokonalostí)
  • Hovorí sa, že čierna schová všetko a pristane každému. Existuje pritom neuveriteľné množstvo vzorov, kvetovaných, ornamentových a iných plaviek, v ktorých sa práve optickou ilúziou dá docieliť niekoľko kíl menej.
  • Prihliadame na možnosti skladania, alebo rozväzovania šnúrok a ramienok v prípade opaľovania sa.
  • Také plavky s ktorými neplánujeme ísť do vody, ale majú byť estetickou súčasťou nášho pobytu v rezorte počas dňa.
  • Budeme ich potrebovať vyzliecť a nasadiť aj bez prezliekarne? Zvládneme to v akýchkoľvek provizórnych podmienkach? Zvládneme tieto plavky vyzliecť, ak budú mokré?
  • Pozor na diely z veľkých kovových dielov, ktoré môžu pri styku s morskou vodou reagovať a prejavovať reakcie. Napríklad alergia na nikel a pod.
  • Farby a materiál odolný voči opaľovacím krémom a olejom
  • Materiál, ktorý saje vodu, pre komplikovaný strih „naberá“ jemný piesok“ a vytvára riziko pomalého sušenia, ťažkej tašky pri prenášaní, alebo „pieskovej“ nečistoty po vysušení a pri prenášaní.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply