Druhá vlna opäť pribrzdila kúpeľníctvo

Cestovanie sa v roku 2020 výrazne zmenilo. Koronakríza, ktorá zasiahla celý svet pribrzdila aj segment kúpeľníctva. Po prvej vlne fungovali Bardejovské kúpele, a.s. viac ako dva mesiace v plnej prevádzke bez výrazných obmedzení. Kapacity sa podarilo naplniť, množstvo ľudí zvolilo dovolenku na Slovensku. Opatrenia hygienikov po nástupe druhej vlny koronavírusu opäť pribrzdili sľubný rozbeh kúpeľov. Napriek týmto okolnostiam poskytujú Bardejovské kúpele pre klientov zdravotných poisťovní ako aj pre samoplatcov služby v plnom rozsahu bez výrazných obmedzení. Tie sa týkajú najmä R – O – R(rúška-odstup-ruky) a zákazu spoločenských udalostí a tanečných večerov. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Počas prvej vlny koronavírusu boli kúpele takmer dva mesiace úplne odstavené, pomalý rozbeh a krátka letná sezóna straty nezachránili. Kúpele sa síce podarilo naplniť avšak len na krátku dobu. Klientov v indikačnej skupine A (plne hradenej poisťovňami) je medziročne oveľa nižší a ubúda aj počet návrhov na kúpeľnú liečbu. Kúpele sú však pripravené poskytovať čo najlepšie služby aj pri prípadných ďalších obmedzeniach.

„To, že existujú rekreačné poukazy od zamestnávateľov vnímame veľmi pozitívne. Klienti ich radi a veľa využívajú. Vyšší počet samoplatcov v lete nebol na úrovni minulého roka. Klientov v skupine B (čiastočne hradenej) máme tiež menej. Aj títo si môžu dať preplatiť pobyt u zamestnávateľa, avšak nie každý zamestnávateľ tieto príspevky prepláca. Preto si to treba overiť u neho vopred. Pomohlo by, keby prevzal na seba v rámci boja proti kríze toto preplácanie štát, spolu s ďalšími opatreniami, napríklad znížením DPH pre služby v cestovnom ruchu. Pandémia koronavírusu spôsobila zatiaľ kúpeľom výpadok na tržbách vo výške niekoľko miliónov EUR“, konštatovala T.Šatanková.

Okolie kúpeľov plné možností

Bardejovské kúpele sa nachádzajú v krásnom prostredí, obklopené sú nádherným parkom, historickými budovami a poskytujú množstvo príležitostí trávenia voľného času. Či už dáte prednosť leňošeniu vo wellness, masážam, relaxu v saune, alebo si voľné chvíle chcete užiť aktívne, v Bardejovských kúpeľoch sa nudiť nebudete.

Sú tu tenisové dvorce, krytá hala, preliezačky, minigolf, „kúpeľné singletracky“, 5km je do historického mesta BARDEJOV – pamiatky Unesco, podobne je vzdialený hrad Zborov, Slnečný majer s možnosťou jazdy na koni a mnohé iné atrakcie.

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk

Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 054/477 4346, 477 2717, e-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply