Druhy turistiky a dôvody cestovať: Potratová a plastická turistika

V našom seriáli o druhoch turistiky, ktoré v súčasnosti poznáme, nemôže chýbať ďalší druh turizmu, za ktorý by nebol odborník v cestovnom ruchu nadšený. Ja si opäť dovolím pozmeniť kategórie, aspoň čo sa týchto stránok týka. Medzi druhy turistiky, ktoré reálne existujú a praktikujú sa, môžeme zaradiť zdravotnú turistiku. Ak chcete konkrétne potratovú a plasticko-chirurgickú turistiku.

Rozdielne zákony a rozdielne ceny za kvalitu
Občas je v zahraničí niečo lepšie, než doma. Občas mám pocit, že všetko je lepšie v zahraničí než doma, ale nechcem nikoho uraziť. Po stránke zdravotnej starostlivosti sa nemožno ani diviť, že niektorí ľudia merajú cestu len za zákrokom stovky kilometrov na iné miesto. Je verejne známe, že vo Švajčiarsku sú výborní zubári, vo Švédsku taktiež. Ak si ich človek platí aj na Slovensku, tak prečo si zákrok rovno nezaplatiť v zahraničí a zubára takého, ktorého práca bude skrátka vynikajúca?! Majetnejší majú svojich zubárov aj v Rakúsku. Aj jeden slovenský herec si dal svoj chrup robiť v Rakúsku. Vo Švajčiarsku si dali zuby robiť aj dvaja známi hollywoodsky herci. Nie sú ojedinelé ani prípady ciest za chirurgickým zákrokom do Ameriky.

Slovenské krásavice sa nechávajú operovať ak nie doma, potom v Českej republike, v Nemecku, Rakúsku a opäť vo Švajčiarsku. Sú aj iné špeciálne kliniky v menej známych mestách, kde sú klientky s prácou nanajvýš spokojné. Plastická chirurgia je totiž neraz dlhodobejšou záležitosťou, nie len na pár hodín. Kliniky tak poskytujú kompletný servis, podobne ako hotel s ďalšími službami. Žien, ktoré sú ochotné zaplatiť si takéto pomerne drahé služby je na počudovanie aj na Slovensku dosť. Brada, nos, uši, obočie, krk, prsia a aj ďalšie úpravy.

Potratová turistika
Existuje. Aj keď sa o nej verejne príliš nehovorí. O potratoch sa rozprávalo a písalo kvantum textu. Sú odporcovia aj zástancovia. Zastávajú sa ich tí, čo majú vzdelanie v inom smere ako v teológií a naopak zas veriaci zastávajú život ako taký. Hovorme však o tom, že Slovensko je krajinou, kde sú potraty tolerované. V koľkých prípadoch dokonca jediným riešením (toto žiaľ nikdy určití ľudia nepochopia… dokonca sami nemajú deti). V minulosti by sme našli prípady, kedy Slovenky šli na potrat do zahraničia. Dnes sa nájdu prípady, kedy Poľky smerujú na Slovensko. Z médií sú nám známe aj prípady, kedy mladé ženy smerovali za odborníkom, aby im vykonal interrupciu… pritom sa za odborníka len vydával. Od vzdelaného človeka mal veľmi ďaleko. Keď už je v živote nevyhnutná situácia a na výber je z dvoch veľmi ťažkých rozhodnutí interrupcia tým menším problémom, potom určite nezanedbajte aj taký detail, kto ju vykonáva a kde.

Kvalita je kvalita
Nedokážu vám pomôcť doma? Skúste to v zahraničí. Rátajte s tým, že vaša poisťovňa vám v zahraničí nepomôže, ale pokiaľ máte dosť peňazí, za ne sa dá kúpiť aj zdravie. Nech už to znie akokoľvek. Je niekoľko zámožných Rusov, ktorí sa presťahovali do Nemecka, či Švajčiarska, aby to nemali ďaleko k dobrým lekárom. Dokonca aj na Slovensku sa v malej miere objavuje na niektorých miestach prípad, že sa starší človek presťahoval do miest, odkiaľ to má bližšie k lekárom. Mnohí chorľavejší starší ľudia ak menia svoje bývanie, tak ho vyberajú aj v závislosti od vzdialenosti lekárskej starostlivosti.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply