Dubaj zavádza pobytovú taxu na izbu, za ubytovanie si priplatíte pár eur viac

Opadne trochu sa nadšenie zo zrušenia víz do Spojených Arabských Emirátov. Nedávno avizovaná správa o plánovanom zrušení víz pre cestujúcich z 13 krajín Európskej únie, a teda aj Slovenska, bola zdvihnutím nálady a odľahčením penaženiek pre všetkých cestovateľov, ktorí plánujú vyraziť do Dubaja, alebo iného Emirátu. Ešte sme si nestihli poriadne ani uvedomiť, koľko desiatok eur ušetríme bez nutnosti platby za víza a prichádza nová informácia o zavedení nového poplatku. Na šťastie tvorí len zlomok pôvodnej ceny víz.

Dubaj a nový poplatok
Od 31. marca zavádza najznámejší Emirát novú daň. Pobytová taxa týkajúca sa hotelov v Dubaji prináša povinnosť, podobne ako vo Vysokých Tatrách platíme pobytovú taxu, uhrádzať taxu v rôznej výške v závislosti od úrovne hotela. Čím vyššia kategória hotela, tým vyššia pobytová taxa. Plusom je skutočnosť, že platba je účtovaná na izbu a nie osobu.

Prehľad cien:
5* hotel: 20 AED za izbu a noc (zhruba 4 €)
4* hotel: 15 AED za izbu a noc (zhruba 3 €)
3* hotel: 10 AED za izbu a noc (zhruba 2 €)
2* hotel: 10 AED za izbu a noc (zhruba 2 €)

Uhradenie pobytovej taxy je možné pri ukončení pobytu a odhlasovaní sa na hotelovej recepcii, splatná je v hotovosti v mene AED. Pre predstavu – Za jedno euro dostanete približne 5 dirhamov. Pri klasickej dovolenke na 7 nocí v 4 hviezdičkovom hoteli zaplatíte pri odchode okolo 35 EUR. Nové nariadenie platí 31. marca 2014.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply