SomTurista.sk, zaujímavé miesto pre názory a fotografie cestovateľov

Som Turista profilPortál SomTurista.sk nepatrí medzi stránky, na ktoré ste zvyknutý. Ponúkajú totiž viac, než len informácie. Nás zaujala jeho podoba už v minulosti, hoci sa neustále vyvíja. Ide totiž o akúsi sociálnu sieť určenú najmä cestovateľom, ktorí sa radi podelia o svoje zážitky, radi sa prezentujú ako cestovatelia a môžu sa spájať s ostatnými. SomTurista portál nás osobne zaujal niekoľko krát, či už pre svoj dizajn a originálne prvky, alebo pre profily krajín. V súčasnosti sa vo výbere nachádzajú destinácie, kam mieria Slováci v rámci svojho vlastného poznávania a bežných dovoleniek najčastejšie.

Spája cestovateľov
V súčasnosti na portáli nájdeme zopár aktívnych cestovateľov. Časom, kedy pribudnú ďalší, a pridáme sa možno aj my sami, sa v oveľa vyššej miere prejaví podstata portálu. Každý z cestovateľov má možnosť komunikovať prostredníctvom fóra, alebo sa prezentovať svojim vlastným cestopisom a fotoalbumom. To využijú napríklad cestovatelia, ktorých fotografie nenachádzajú ďalšie využitie, čo je neraz škoda.

Budovanie obsahu aj vo vašej réžií
Budovať obsah môže ktokoľvek. Zaujímavé je, že fotoalbum a príspevky môžete pridávať aj k jednotlivým mestám v daných krajinách. Pokiaľ teda vyberiete Turecko, máte možnosť pridať fotoalbum k rôznym mestám a autorom obsahu ste tak vy. Môžete aj hodnotiť. Podstatný základ stránok bude v budúcnosti v hodnoteniach hotelov. Recenzie hotelov teda môže spokojný, či nespokojný cestovateľ pridávať aj na ďalšie miesto na webe.

SomTurista profily krajín
Foto:  Cestovateľský profil získava každý registrovaný turista, cestovateľ a objaviteľ.

Stránky sa rozdeľujú podľa krajín. Toto rozdelenie je pritom prístupné už v úvode po kliknutí na danú krajinu. Následne sa objavuje jej popis, údaje, počasie a ďalšie údaje. Napríklad Turecko a jeho podstránka na portáli. Z popisu krajiny vedie niekoľko odkazov na zaujímavé miesta a pamiatky. V podrobnom náhľade týchto miest sa ďalej nachádza mapa a predpoveď počasia. Nápad hodnotíme ako výborný a do budúcna mu prajeme len úspech a mnoho prispievateľov.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply