Vozíčkári na dovolenke na Djerbe a bezbariérový prístup v hoteloch

Hotelova izbaNa letnú dovolenku cestujú všetky generácie. Starší, aj mladší. Nie každému slúži zdravie rovnako a byť odkázaný na vozíček, alebo podporu pohybu ešte neznamená zostávať doma. Nájsť však hotely, ktoré sú prispôsobené návšteve imobilných, prípadne len v chôdzi obmedzených klientov, môže byť občas tvrdý oriešok. Niektoré cestovné kancelárie a cestovné portály uvádzajú informácie o dispozícií hotelov a aj údaje ako bezbariérový prístup a pod. Nám sa podarilo dostať k informáciám o hotelov na ostrove Djerba (Tunisko). Veríme, že nasledovný zoznam pomôže niekomu z našich čitateľov.

Ostrov Djerba a bezbariérové hotely
Za bezbariérové hotely sa považujú tie, ktoré ponúkajú prechod cez nájazdy a disponujú výťahmi. Treba počítať s tým, že na samotnej pláži je veľmi malá šanca možného pohybu kvôli piesku. Špeciálne hotely v zahraničí umožňujú aj takéto možnosti. Na Djerbe sa stretneme s hotelmi, ktoré majú svoj areál prispôsobený pre vozíčkarov, napríklad tieto v abecednom poradí:

CESAR PALACE
CLUB RIU PALM AZUR
CLUB CALIMERA YATI BEACH
CLUB LELLA MERIAM
DJERBA PALACE
EDEN BEACH
EDEN STAR
FRAMISSIMA GOLF BEACH
EL MOURADI DJERBA MENZEL
HASDRUBAL THALASSA & SPA
MIRAMAR PETIT PALAIS
ONE RESORT DJERBA & SPA
RIU ROYAL GARDEN
VINCCI DJERBA RESORT
ZEPHIR HOTEL & SPA

Bezbariérové izby
Bezbariérovými izbami disponujú všetky z menovaných hotelov okrem VINCCI DJERBA a RIU ROYAL GARDEN. Vo všetkých však platí, že rezervácia takejto izby je nutná vopred a býva na vyžiadanie. Je nutné sa informovať priamo v cestovnej kancelárií, či bude táto konkrétna izba k dispozícií v danom termíne. Cena sa v prípadoch takéhoto ubytovania nemení, prípadne len minimálne. Rozdielnosť je v priestore, v inom riešení sociálneho zariadenia a prístupu vozíčka po chodbe, po izbe samotnej, ako aj k posteli a na balkón. Hotely disponujú minimálne jednou izbou. 4 Izby nájdete napríklad v hoteloch Club Riu Palm Azur, Club Lella Meriam, alebo El Mouradi Djerba Menzel.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply