Egyptská Hurghada stále pokojná, Kartago tours obnovuje lety

Egyptské hieroglyfyUž dlhší čas sa nedozvedáme z Egypta žiadne zásadne negatívne správy. V čase najostrejších nepokojov v hlavnom meste a ďalších veľkých mestách sa síce objavila správa o proteste v Hurghade, no nakoniec šlo o staré centrum, ktoré je od turistickej časti vzdialené. Situácia v turistických letoviskách je naďalej pokojná, čo bude zrejme postupne motivovať slovenské kancelárie k obnovovaniu letov do Egypta. Prvou lastovičkou je Kartago tours, ktoré vo svojom newsletteri, ako aj na Facebooku uviedlo obnovu svojich letov do Hurghady a následne aj do Marsa Alam, pričom prvý let je hneď 16. septembra.

Nenašli sme zatiaľ podobnú správu u iných cestovných kancelárií, ktoré by zo Slovenska lietali priamo do Egypta. Spomínaná CK pritom obnovuje 7 a 15 dňové zájazdy. 11 a 12 dňové zájazdy sa objavujú v ponuke až koncom mesiaca.

Situácia v Turecku a blízkej Sýrii
Sýria, ako krajina zmietajúca sa vo vojne, je hraničiacim susedom s Tureckom. Ide však o vzdialenú oblasť a vojenský konflikt sa neprenáša za hranice krajiny. Preto nemôžu byť obavy, aby boli ľudia a turisti akokoľvek obmedzení. Letoviská navštevované slovenskými turistami sú veľmi ďaleko od pohraničnej oblasti a Turecko je naďalej pokojné. Krajina, ako plnohodnotný člen medzinárodných spoločenstiev a organizácií, obľúbená destinácia tisícov Slovákov každý rok aj opakovane, je pokojná a cestujúci nemajú dôvod na obavy, či prípadné považovanie krajiny ako rizikovej. Informácie, ktoré je možné čítať na internete od Turecka neznalých ľudí, vyvolávajú zbytočnú paniku.

O Turecku si môžete prečítať viac aj na partnerskej stránke www.turecko.us

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply