Zrušené víza do Turecka pre Slovákov – 4 členná rodina ušetrí až 60 EUR

Zrušené víza pre držiteľov slovenských pasov sú naozaj príjemným zlepšením vstupu Slovákov do Turecka, obľúbenej destinácie pri Stredozemnom mori. Zrušenie vízovej povinnosti pritom najviac uvítali všetci tí, čo volia skôr lacnejšie hotely. Prečo by aj nie, veď na tejto zmene môže pár ušetriť 30 EUR (okolo 900 SKK), alebo štvorčlenná rodina 60 EUR (okolo 1800 SKK). Tieto peniaze sa pritom dajú využiť na spestrenie programu počas dovolenky, nákup fakultatívnych výletov, alebo len pomôžu dopriať si vyšší štandard a luxus hotelu. Platba za víza donedávna pre slovenských dovolenkárov predstavovala čiastku 20 USD alebo 15 EUR na osobu bez rozdielu veku.

Saritas Hotel Turecko

Ako to momentálne prebieha?
V súčasnosti Slováci prichádzajú na letisko s tým, že sa pri pasovej kontrole preukážu slovenským pasom. Nie je nutné sa pred tým zastavovať v okienku s vízami a cenníkom víz. Každý Slovák rovno prechádza k preukázaní dokladu, kde je nutnosť len platný pas najmenej 6 mesiacov po návrate na Slovensko. Neplatia sa žiadne vstupné poplatky. Majitelia iných pasov, ktorí cestujú zo Slovenska, musia postupovať podľa podmienok vstupu pre držiteľov konkrétneho pasu.

O vízach sa dočítate aj na stránkach cestovneviza.1q.sk. Pozor, vízová povinnosť môže naďalej trvať pre držiteľov iných ako slovenských pasov.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply