Grécko, krach a zdražovanie zájazdov – toto leto ešte nie

Ekonomické problémy Grécka prinútili vládu prehodnotiť fungovanie a zaviesť zmeny v daniach. Z 13 percentného DPH je na gréckych ostrovoch 23 percent a tým rastú aj ceny. Nárast cien je možné nájsť už o niekoľko dní. Nebude sa vás však týkať tak výrazne, pokiaľ cestujete na svoj už zaplatený zájazd so stravovacím programom. Zájazdy už zakúpené a zaplatené by nemali byť nijako ovplyvnené ekonomickými a daňovými zmenami v Grécku. Cestovné kancelárie zatiaľ nevydávajú informácie o tom, že by vôbec na toto leto plánovali zájazdy zdražovať mimo svoj cenník. je to málo pravdepodobné, najmä u veľkých cestoviek, kde prebehol nákup kapacít vopred.

Ikaros hotel Kréta

Budúci rok zrejme drahší
Zdraženie sa prejaví pri objednávkach ubytovania až teraz a mimo cestovné kancelárie. Zdraženie sa bude týkať bežných služieb v reštauráciách, baroch a v službách. Viacero podnikateľov a služieb skrátka bude počítať so zvýšenými daňami. Budúci rok však už môže priniesť reálne zvýšenie cien. Je to viac než pravdepodobné.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply