Tunisko stále pre Slovákov lákavé, aká je teraz situácia?

Nedávne udalosti v Tunisku, ktoré sú pomaly celosvetovou záležitosťou a uchránené údajne nezostane ani Chorvátsko, ovplyvnili krátko potom záujem dovolenkárov o túto krajinu. Dnes je však situácia iná, Tunisko síce zažíva problémy pre znížený záujem turistov, no Slováci majú o Tunisku záujem aj naďalej. Dokonca v ešte lepších cenách sa dá vycestovať aj priamo do letoviska, kde sa nepríjemná situácia odohrala. Tuniská vláda posilnila hliadky, policajné kontroly, aj kontroly pobrežia. Posilnené sú aj bezpečnostné opatrenia na letisku a v hoteloch. Slováci radi túto situáciu pomenúvajú tak trochu pre súčasnú situáciu trefne. „Tunisko a nepokojné? Veď práve teraz je to najbezpečnejšia krajina na svete“. Niečo na tom bude, pretože už o tri dni letia aj niekoľkí naši priatelia do Tuniska a chcú si to naplno užiť.

Tunisko, hotel

Najlepšie obdobie
V skutočnosti je práve toto obdobie tým najideálnejším. Jednak ide o vrchol sezóny, kedy sú zväčša ceny vysoké a letoviská preľudnené. teraz sa situácia obracia. Ľudí je v síce Tunisku oproti minulému roku o niečo menej, no v žiadnom prípade nie rapídne málo. Tunisko však hlavne ponúka výborné ceny za výborné služby a samotní Tunisania pracujúci v cestovnom ruchu si uvedomujú situáciu, v ktorej musia ponúknuť viac a tak vychádzajú z tejto situácie ako ešte pohostinnejší a pre našich dovolenkárov zaujímavejší. Letecké spojenie s Tuniskom pokračuje v niektorých cestovných kanceláriách naďalej. Iné spoločnosti pre riziká nenaplnenia letov skôr, ako nejaký záujem o bezpečnosť dovolenkárov, svoje lety obmedzili, či zrušili. Záujem o Tunisko teda určite nepadol. Skúste nazrieť na ponuky cestovných kancelárii a ponuka je naozaj bohatá.

Aj v tejto chvíli je pár stoviek dovolenkárov v Tunisku, vychutnávajú si slnko, akoby ho doma nebolo dosť. No nám chýba more, pieskové pláže, zaujímavé miesta a chutná pestrá kuchyňa.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply