Histéria turistov pre záplavy v Turecku a letisko

Kým niektorí ľudia postrehli podivnú histériu dovolenkárov, iní si nič nevšimli a možno sa to dozvedia až tu. V Turecku pred pár dňami vyčíňala búrka. Podľa rôznych slov, ktoré kolovali medzi Slovákmi, bolo zatopené letisko v Antalyi, niekoľko miest aj turistické lokality. Hlúposť, najmä ak sa vám z toho obdobia vracajú susedia z dovolenky a potvrdzujú, že hoci pršalo jeden a pol dňa, inak bolo krásne a aj more bolo na kúpanie.

Priamo z Turecka máme dokonca potvrdené, že nejaká voda na letisku v Antalyi bola, ale neohrozovala leteckú premávku dlhodobo. Len niekoľko hodín počas jedného kritického dňa. Zatopené obce boli, ale len pár a mimo turistické miesta. Takže niet sa čoho báť.

Momentálne aj my vyrážame do Turecka a možno tu pribudne onedlho niekoľko zaujímavých postrehov z ciest, či fotografií z nejakého fakultatívneho výletu, ktorých Turecko ponúka bohato.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply