Sprejerom sa nevyhli ani Vysoké Tatry

Pri cestovaní po Vysokých Tatrách zväčša každý obdivuje nádhernú prírodu, končiare, sleduje dravé vtáky, ktoré občias zahliadnuť, alebo skúša šťastie na horskej turistike a hľadá v diaľke toľko známych obyvateľov Tatier kamzíkov, či svišťov. Kým v mestách má ruchu a premávky dosť, do Tatier prichádza za pokojom a oddychom, či turistikou pri horskej túre. Avšak aj do Tatier zavítalo niečo mestské, čo sa sem vôbec nehodí.

Od Štrbského Plesa do Tatranskej Lomnice a ešte ďalej
Tatranskou elektrickou želežnicou je možné sa prepraviť od Štrbského Plesa až do Popradu, alebo Tatranskej Lomnice. Počas tejto peknej túry sme si pred rokmi mohli pozrieť neuveriteľne bohato zalesnené svahy. Dnes aj roky po vyčíňaní víchrice vidíme na viacerých miestach len spúšť a holé miesta porastené kríkmi, kde na prítomnosť stromov zabúdajú už aj miestni. Práve na tejto trase sa na rôznych mostoch a stĺpoch nachádzajú nápisy, sprejom, fixkami. Rovnako tak na zastávkach. Už obmedzené na fixky možno naraziť aj na (pre pohodlných mladých) prístupnejších miestach. Ani Tatry teda neušli trendu čarbania a sprejovania nápisov. Tatry sú pritom miestom, kde by zrejme nápisy a čarbanice čakal málokto a predsa.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply