Spojené Arabské Emiráty a ich Dubaj, ako aj Bahrajn a východná časť Ománu, zažili mimoriadne silnú búrku, ktorá ochromila dopravu, mnoho ciest, letiská, aj možnosti transferov. Najmä z Dubaja do sveta vyrazilo mnoho videí, ktoré zachytávajú spúšť, zatopené ulice, letiská, aj zatopené cesty, ktoré poškodili veľké množstvo vozidiel, budov, podzemných priestorov a veľké škody na majetku. Na všetkých troch miestach sa nachádzali aj Slováci, hoci v rámci Ománu sa situácia netýkala juhozápadnej časti Sallalah, ktorá je oveľa viac populárnejšia a do Mascatu na východe sa lieta menej. Búrka polámala množstvo stromov, palieb, spôsobila škody na luxusnom majetku a najmä prekvapila mnohých, ktorí v takýchto končinách bežne búrky nezažívajú.
V médiách sa skloňuje „úžasné“ odhalenie o údajnom ovládaní počasia. Jodid strieborný s ktorým experimentujú od 90-tych rokov, však nevytvára oblaky s vodou z ničoho. Nemá dopad na to, čo sa dialo nad Dubajom. Oblaky s dostatkom vlahy musí vytvoriť príroda, vyparovanie vody vytvára príroda a vetry ovláda tiež príroda. Dezinformátori môžu oslavovať, pretože informáciu pochopili ako „potvrdenie pravosti“ chemtrails.
Do Bahrajnu, Ománu a Dubaja z Európy cestuje konkrétna klientela ľudí ako tá hlavná. Klientela, ktorá očakáva servis, služby a fungujúcu dopravu. Ochromenie letiska a zrušené lety tak pre niektorých ľudí tohto typu boli okamžite príležitosti na podanie sťažností a oháňania sa právnikmi. Nepochopiteľné správanie ľudí aj v rámci Slovákov, nemá pochopenie pre prírodný jav a okolnosti, pre ktoré nebolo možné vyslať autobus, alebo VIP transfer na letisko. Prípadne vzlietnuť s ťažkým lietadlom z ranveje, ktorá je 0,75 metra pod vodou. Takýchto ľudí to nezaujíma. Náhle totiž nefunguje štandardný servis a vidia v tom príležitosť na sťažnosti, žaloby, vydierania predajcov leteniek, agentúr zabezpečujúcich transfery, ubytovania, či ďalšie služby.
Práve takéto situácie a prvoradý záujem nie pomôcť a pochopiť, ale vyhrážať sa súdom, žalobou, vymáhaním odškodného svedčí o tom, aký sú niektorí ľudia ľuďmi. O to viac je prekvapivé takéto správanie u ľudí, ktorých sa problémy dotkli okrajovo. Dovolíme si len podotknúť, že dnes máme rodičov v hoteli v ománskom Sallalahu a situácia v Dubaji mrzí a má dosah až tam. Nie je však dôvod rušiť let do Ománu na juh, ani utekať odtiaľ, sťažovať a vykrikovať vyhrážky súdom len preto, že mám pocit, že ma „chce cestovka zabiť“.
You must be logged in to post a comment Login