Oščadnica – Hotel Marlene ***

Hotel Marlene sme navštívili dva krát. Raz počas leta a raz počas zimy. Nachádza sa neďaleko mesta Čadca v obci Oščadnica na ceste smerom na Dedovku v lyžiarskom stredisku Snow Paradise Veľká Rača, v krásnom prostredí s lesným vzduchom. Upúta naozaj krásna drevená stavba, v ktorej si dali záležať na detaily a zároveň miestne tradície.

Hotel

Recepcia hotela sa nachádza na druhej strane budovy od cesty. Parkovacích možností je hneď niekoľko, ale k recepcii naviguje tabuľa. Miesta na posedenie ponúkajú oddych počas čakania na izbu, pokiaľ zastihnete moment plnej obsadenosti a prípravy izieb. Na recepcii sú pripravení sa dohovoriť plynule po poľsky aj anglicky a pokiaľ stretnete majiteľa, zistíte, že je to príjemný chlapík, ktorého často vídať v televízii ako organizátora miestnych zábavných akcií. Recepcia a jadro hotela je murované, viacero izieb je však drevených, zvukovo aj tepelne dobre izolovaných. Hotel nemá výťah a spolieha sa len na schody. V blízkosti recepcie je výstava kabátov a módnych doplnkov, ktoré sú ďalším podnikateľským odvetvím majiteľov hotela.

Ubytovanie
Izby sú pekné a útulné. Mali sme možnosť navštíviť aj izbu priateľov, ktorá bola zariadená modobne, no mali krásny mezonet so spálňou na poschodí v samotnom čele najvyššie s výhľadom do údolia. Dvere sa zamykajú na kartu. Myslím, že všetky izby sa na seba príliš nepodobajú. Majú aj izby klasické hotelové murované, najmä v strede budovy na prvom poschodí. Mezonety sú skôr doménou vyšších poschodí. Samozrejmosťou je teplá aj studená voda v kúpeľni, televízia a celkom slušne veľa miesta na odkladanie vecí a podobne. Personál hotela je usmievavý a priateľský.

Ďalšie služby
Každá izba v hoteli má ráno raňajky v cene a čo je ešte zaujímavejšie, aj saunu a bazén. Tieto vymoženosti sa nachádzajú v prízemí a sú výbornou vecou, pokiaľ prídete unavení, alebo si chcete spríjemniť deň. My sme mali náročný deň, takže sme ani nepostrehli túto možnosť a osobne ju nevyskúšali ani raz. Veríme, že sa tam s priateľmi objavíme ešte inokedy. Aby som nezabudol, ku kuchyni musím dodať, že varia výborne. Od polievok po jedlá. Niet čo vytknúť. Reštaurácia je pritom zariadená nábytkom z ťažkého dreva, krbom a ďalšími dekoráciami.

Okolie
Na okolí hotela sa nachádza ďalšia hotelová budova určená na konferencie, ale tiež aj na ubytovanie. Cez málo frekventovanú cestu sú tenisové kurty. Na zjazdovku do Dedovky je to 5 minút autom, alebo 20 minút pešo s lyžami. Chodí sem aj autobus a skibus.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply