Tatranská Lomnica – hotel Tatranec **

Hotel Tatranec je starším ubytovacím zariadením pod Tatranskou Lomnicou. Nachádza sa medzi Tatranskou Lomnicou a Veľkou Lomnicou v úseku bez veľkého stúpania pri rovnej ceste. V okolí je niekoľko rozpadnutých budov, no Tatranec to nie je. Vo veľkom areáli je v priebehu roka v prevádzke aj kemping s troma hviezdičkami, počas zimy funguje len hotel v hlavnej budove. Hotel sme navštívili počas februára 2012. Vzhľadom na cenu, jeho vek a históriu a pod. sme nečakali príliš luxus. Nedá sa následne povedať, že by sme boli nespokojní.

Atmosféra hotela a ubytovanie:
Na hoteli je pozorovateľné jeho stavbou aj riešením, že bol postavený za čias socializmu. Niekde sa mi podarilo nájsť ceduľu s rokom odovzdania niekde v sedemdesiatych alebo v osemdesiatych rokoch. Iný prvý dojem má návštevník, ktorý prichádza skoro ráno a iný, keď prídete v čase raňajok. Vtedy vás prekvapí viacero návštevníkov aj s malými deťami, lyžiarov, chystajúcich sa na svah, a pod.
Príjemný obsluhujúci mladý muž v tunajšej hotelovej reštaurácií si svoju prácu robí svedomito. Celkovo personál bol slušný a nápomocný asi vo všetkom.

Hotel Tatranec

Zariadenie hotelovej izby a možnosti hotela:
Oproti hlavnej recepcie sa nachádza reštaurácia, kde sa podávajú raňajky formou bufetových stolov a večere sú podávané obsluhujúcim. Na výber je zo štyroch alebo piatich jedál a vybrať si tak má šancu každý. Izbičky sú malé, určite menšie než bežne na hoteloch na letných dovolenkách. Keďže hotel skôr volia tí, čo chodia do Lomnice lyžovať a príliš sa v ňom nezdržujú, vyhovuje väčšine klientely. Smeti sú vynášané každý deň, zamykanie izieb je cez kľúče a izby sú buď otočené do areálu kempingu, alebo smerom na cestu. Zariadenie je základné. Dvojposteľ, prípadne tri lôžka na izbe, niekoľko políc, odkladacie priestory, predsieň s kobercom, zrkadlom a vešiakom. V staršej kúpeľni sa nachádza kombinácia sprchového kútu s umývadlom a toaleta. Malý televízor so slovenskými kanálmi a diaľkovým ovládaním na izbe. Čo je určite plus, je bezplatný WIFI internet na chodbe, v reštaurácií alebo na recepcii. Dá sa teda večer nahrávať fotografie z fotoaparátu do notebooku a zároveň večerať v reštaurácií pri krbe s priateľmi. K dispozícií je aj detská stolička. Fajčiareň je žiaľ zároveň miestnosťou pre odkladanie lyží a sánok. Na sánkach môže zostať cigaretová aróma.

V okolí:

Polhodinová prechádzka pešou chodníkom do kopca vedie do Tatranskej Lomnice, prípadne max 5 minút autom a ste tam. Hotel sa nachádza v kempingovom areáli, kde je pre deti vláčik z dreva ako preliezačka, alebo lano na strome a ďalšia preliezačka. V lete je tu možnosť ohniska. pri hoteli je autobusová zastávka. Parkovacích miest pred hotelom je približne 20. Samozrejme ide o bezplatné parkovisko.

Hotel Tatranec

Hodnotenie:
Hotel je nižšej kategórie, nesie dve hviezdičky, takže ho je nutné považovať za hotel pre menej náročných. Svoju úlohu pre lyžiarov výborne splní. Na bohatom výbere raňajok sa dá naozaj dobre najesť, veď na výber je od vajíčok, párkov, cez cereálie po rôzne druhy pečiva, jogurt, zelenina, šunky a podobne. V okolí priamo na peší dosah nie je nič, čiže dobré je prísť autom a robiť výlety, či vyjsť s lyžami na parkoviská pri svahoch, ktoré sú bezplatné, tam sa prezuť do lyžiarok a užiť si poriadnu lyžovačku. Hotel Tatranec je starším hotelom, izby sú však mimo sprchový kút rekonštruované. Pre nenáročných môže byť dobrým miestom na oddych a nocľah.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply