Lyžovačka v Stuhlecku a pravidelná linka z Bratislavy rovno pod svah

Slovenský autobusový prepravca Slovak Lines už po ôsmy rok spúšťa pravidelnú autobusovú linku na rakúsku lyžovačku v Stuhlecku. A aj tento rok to bude stáť za to. Za pár desiatok eur sa aj tentoraz môžu záujemcovia nechať prepraviť priamo do Semmeringu pod kopec Stuhleck na lyžovačku na najväčšom lyžiarskom stredisku východného Rakúska a nemusia sa starať o dopravu či skipass.

Stuhleck autobusová linka z Bratislavy Slovak Lines

Slovak Lines tým vychádza v ústrety záujmu slovenských lyžiarov o rakúske zjazdovky ako aj o určité pohodlie, ktoré predsa len poskytuje autobusová doprava. Záujemcov tak v prvom rade môže tešiť fakt, že o dopravu sa postará niekto iný a viac síl zostane na svahy.

Pravidelná linka Bratislava – Stuhleck a späť

Autobusová linka vyrážajúca z bratislavskej hlavnej autobusovej stanice na Nivách v nových, hoci dočasných priestoroch, z nástupišťa 4. Odvezie v batožinovom priestore sánky a lyže, prípadne kočík, ak si s ním trúfate vyraziť do hôr. Sánky budú v tomto období ale predsa len najlepším prepravným prostriedkom pre malých drobcov. O gastronómiu sa postarajú miestne podniky a bufety, ktorých je dosť, aj keď cenovo sú na tom vyššie než u nás. Čo je však hlavným prímom tejto oblasti a strediska ako takého sú miestne zjazdovky.

Stuhleck autobusová linka z Bratislavy Slovak Lines

Kilometre kvalitnej a upravenej zjazdovky, mnoho svahov pospájaných rôznymi lanovkami a prepojeniami priamo na nich. Rôzna náročnosť, ale často aj dobrá viditeľnosť na veľkú vzdialenosť pred vami. Zjazdovky naozaj výborné, až je návštevníkovi ľúto, že nemá odrazu po tak dlhej pauze na lyžiach viac síl na užitie si všetkého, čo stredisko ponúka a na 100%.

Autobusom sem – to má niekoľko výhod. O dopravu sa sami nestaráte, nemusíte sa veľmi kontrolovať, ak k obedu zachutí pivo, no nemusíte tiež na svahu šetriť toľko síl zase aj na cestu späť. Výhodou je to však hlavne pre tých, ktorí nemajú žiadne auto a na lyžovačku sú tak odkázaní na vlakové a autobusové linky. Táto konkrétna je však určená práve lyžiarom a jediná zastávka je tak až priamo na mieste v Semmeringu pod vrchom Stuhleck.

Ceny a možnosti nákupu lístkov

Lístok na autobus je už v cene so skipasom, alebo bez skipasu. Záleží od toho, či idete lyžovať, alebo len strážiť deti a sledovať zvyšok rodiny na svahu. Slovak Lines preto počíta aj s týmto variantom. Lyžovať tak nemusí vedieť absolútne každý, čo sem vyrazí. Ceny sú preto nasledovné:

  • Dospelí od 19 rokov: 55 EUR
  • Mládež: 15 – 18 rokov: 51 EUR
  • Deti do 14 rokov: 37 EUR
  • Doprava bez skipassu: 25 EUR

Kde kúpiť?

Lístky sa dajú kúpiť priamo na predajnom mieste lístkov na hlavnej autobusovej stanici v Bratislave, no samotný prepravca odporúča urobiť tak v predstihu aspoň jeden deň. V roku 2018 však už nie je nič výnimočné kúpiť si lístok online. Najlepší spôsob a najistejší, sa dá „vykonať“ na oficiálnych stránkach prepravcu na adrese a priamom odkaze na: https://www.slovaklines.sk/extra-ponuky/lyzovacka-na-semmeringu-stuhleck.html

Linka premáva až do 3. Apríla a to počas všetkých víkendových dní, sviatkov a prázdnin. Dní je dostatok. Stačí si vybrať z tých, ktoré sú priamo rezervovateľné na webe.

 

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply