Kartago tours spúšťa autobusové zájazdy do Grécka. Čím sú zaujímavé?

Kartago tours, a.s., slovenská cestovná kancelária, najväčší letecký touroperátor vlastných liniek (za bežných okolností, nebyť koronavírusu) na trhu, obohatil ponuku o autobusové zájazdy. Získať tým môže viac, než kedykoľvek predtým s rovnakým krokom. Autobus síce potrebuje celý deň na prepravu cestujúcich, no osloviť môže najmä cenou, následne ľudí so strachom lietať alebo s nedôverou voči leteckým spoločnostiam a koniec koncov, autobusová doprava aj na diaľkové trasy má stále svojich priaznivcov. Grécko, ktoré je cieľom tejto novej ponuky, pritom obsahuje miesta, ktoré doteraz neboli súčasťou ponuky. Ide o po súši dostupné ciele ako Parga na západe, ostrov Lefkada v tesnej blízkosti západného pobrežia.

Grécko a ostrov Lefkada

ilustračná snímka: Lefkada

Na východe oblasť Magnesia a tiež oblasť Fourka. všetky môžu byť úplnými novinkami, čo je taktiež príležitosť na vyskúšanie, otestovanie, alebo oživenie spomienok z iných v minulosti absolvovaných zájazdov. Celá táto ponuka je pritom veľkým prekvapením, keďže Kartago tours, a.s. nedisponuje vlastným vozovým parkom. Využívajú preto spoluprácu s dopravcom A – RealTrans z Nitry.

Nástupné miesta za príplatok, aj bezplatne

Zaujímavosťou sú aj nástupné miesta, ktoré oveľa viac približujú ponuku zájazdov aj do miest, odkiaľ by sme sa za iných okolností nikam nedostali. Na trase A sa počíta s mestami Banskou Bystricou Nitrou, Trnavou a Bratislavou, končiac maďarským mestom Komárom. Trasa B počíta so Žilinou, Trenčínom, Trnavou, Bratislavou a opäť Komárom. Trasa C zahŕňa Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov a Košice.Zväčša sú za príplatok 5 EUR, severnejšie ciele sú do 16 EUR, Bratislava je bezplatná.

Grécko a oblasť Magnesia

Ilustrační snímka kultúrneho dedičstva v rozsiahlej oblasti Magnesia

V ponuke neuvádzajú len hotely, ale aj fakultatívne výlety. Niektoré sú pre nás absolútnou novinkou a veľkou neznámou. Preto stojí za zváženie pozrieť si, o aké prírodné úkazy a národné parky ide. Najmä doteraz tieto miesta neboli prístupné a bežné. Doterajšou ponukou cestovky totiž boli letecké zájazdy a ciele ako Zakynthos, Rhodos, Kréta a Korfu.

Koronavírus mení, cestovky sa musia prispôsobiť

Zásadný dopad koronavírusu na návyky dovolenkárov spôsobil neľahkú dobu, kde cestovky bojujú za svoju existenciu. Prepúšťajú, znižujú platy a prichádzajú s alternatívnymi riešeniami, poukážkami a podobne. Aj v tomto prípade je viditeľná snaha o zaujatie a aj o ekonomické riešenie. Osloviť tak môžu dosiaľ neoslovovanú kategóriu dovolenkárov. Pri autobusovej doprave do Grécka je možno uvažovať o menších rizikách ako pri leteckej doprave, jej cirkulácii vzduchu a možných cestách šírenia koronavírusu na väčší počet ľudí. Nech je akokoľvek, snaha o prispôsobenie sa potrebám a nariadeniam, hrozbám a rizikám, je v Kartago tours zásadná. Aj prekvapivá.

Ich ponuka je momentálne dostupná cez sociálne siete na tomto odkaze. Na stránkach sa zatiaľ systém neprispôsobil autobusovej doprave. Dohľadať je možné zatiaľ len leteckú, takže je predpoklad, že sa na úpravách stránky len pracuje. Akékoľvek systémové úpravy tohto druhu v cestovke, kde doteraz autobusové zájazdy neboli, vyžadujú veľmi nákladné a zásadné zmeny, úpravy a upgrady, ktoré si lajk nedokáže len tak predstaviť. Držíme preto palce v inovácii.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply