Prameň, ktorý nakopne mužov

Kúpele už dávno nie sú len pre dôchodcov a chorých. Muži, ktorý majú chuť urobiť niečo pre seba by mali spozornieť. V Bardejovských kúpeľoch sa totiž nachádza zázračný prameň Herkules. Okrem toho, že svojím obsahom minerálnych látok a kysličníka uhličitého patrí k najsilnejším prameňom na Slovensku, má priaznivý vplyv i na potenciu.

Prameň Herkules je známy od päťdesiatych rokov minulého storočia. V posledných rokoch ho mnohí prirovnávajú dokonca k Viagre. Priaznivý vplyv na potenciu sa pripisuje práve vysokej mineralizácii. Obsahuje prvky, ktoré zvyšujú potenciu – veľa horčíka, kysličníka uhličitého, mangánu a kyseliny boritej. Samotní pacienti upozornili na to, že prameň Herkules pomáha zvýšiť ich sexuálny apetít.

Na liečbu erekcie sa prameň Herkules oficiálne zatiaľ nepoužíva. Primárne slúži pri liečbe chorôb žalúdka a dvanástnika, pri chorobách dýchacích ciest najmä preto, že svojim obsahom jódu pôsobí mimoriadne priaznivo na odstraňovanie hlienov z dýchacích ciest. Je veľmi účinný pri cukrovke.

Jeho jedinečné zloženie patrí k unikátom v strednej Európe. Pitné kúry sú také ako pri iných Bardejovských prameňoch. Pije sa z neho trikrát denne po dva decilitre najlepšie pred jedlom.

Špeciálny pivný kúpeľ

V Bardejovských kúpeľoch je o mužov dôkladne postarané. Popri pití potentného Herkula sa osvedčila aj procedúra pivný prísadový kúpeľ. Kúpeľ trvá 15 minút, potom vás čaká zábal z pivných kvasníc, ktorý trvá rovnako 15 minút. Má blahodarný vplyv na pokožku a celkovú regeneráciu tela. Najlepšie na celej procedúre je, že pitím piva počas kúpeľa si zvýšite účinok procedúry.

,,Pivný prísadový kúpeľ sa pripravuje pridaním „Kúpeľného piva“ ( chránená originálna receptúra ) do minerálnej vody. Klient pokojne leží v antikorovej vani a relaxuje. Po uplynutí doby pôsobenia odpočíva na lôžku zabalený do ovčieho rúna. Teplom sa z tela vyplavujú toxické látky. Pivný prísadový kúpeľ pre svoje omladzujúce a regeneračné účinky vďaka obsahu vitamínov, chmeľu a obilného extraktu napomôže ukľudneniu pokožky, ktorú príjemne zjemní a zanechá zamatovo hebkú a sviežu,“ vysvetľuje T.Šatanková.

Reštart po koronakríze

Koronakríza uzavrela kúpele na dva mesiace. Sezóna sa však už rozbieha a kúpele naplno fungujú. Stále platia zvýšené hygienické opatrenia. Každým dňom sa zvyšuje množstvo klientov zdravotných poisťovní aj samoplatcov. Bardejovské kúpele tomu prispeli zvýhodnením cien.

Miesto pre oddych a aktivity

Bardejovské kúpele sú miestom, ktoré ponúka širokú škálu využitia voľného času. Pre milovníkov prírody a cyklistiky je to raj. V okolí sa nachádzajú zaujímavé cykloturistické trasy –singletracky, ktoré sú navzájom prepojené. Pre milovníkov kultúrneho vyžitia organizujú kúpele Pivný a Vínny festival koncom leta a na jeseň. Posedenia pri hudbe, tanečné zábavy a kolonádne koncerty vás určite nenechajú nudiť sa.

V Bardejovských kúpeľoch sa liečia onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply