Kráľovská dovolenka v Dubaji. Prečo vycestovať do Dubaja?

Prečo vycestovať do Dubaja? Nikde nepocítite taký luxus a nestretnete toľko národností ako tu. Iba 15 % obyvateľov tvoria tamojší, zvyšok sú prisťahovalci a dovolenkári. Pridajte sa k nim aj vy!

Dubaj Marina

Vyspelé Emiráty, vyspelé služby v Dubaji

Ak si chcete návštevu Dubaja skutočne užiť, teda sa aj okúpať v mori a v túlavých topánkach čo-to navštíviť (napr. nákupné centrá so svetovou módou, najvyšší mrakodrap na svete, populárnu hudobnú fontánu Dubai Fountain hýriacu farbami, dubajský prístav Dubai Marina, budovu opery), rozhodne si Emiráty zabookujte na jarné alebo jesenné mesiace, keď je počasie najprívetivejšie. Poteší vás, že držiteľov slovenských pasov čakajú bezplatné víza do krajiny až na 30 dní. Škoda len, že toľko nemôže trvať naša dovolenka. J Mnohých láka návšteva cudzích krajín najmä pre ich gastronómiu a o Dubaji všetci vieme, že odtiaľ pochádzajú tí najlepší šéfkuchári, pripravujúci jedlá všetkých kultúr, a často pritom ide o prisťahovalcov. Všetky služby sú v Dubaji na veľmi vysokej úrovni, preto možno bez preháňania povedať, že sa tam budete mať ako králi. Najlepšie si to uvedomíte, keď budete ležať na niektorej súkromnej alebo verejnej pláži a užívať si nádheru okolo vás.

Dubaj a ikonické stavby

Dubaj pre náročných

V Dubaji nájdete platené aj neplatené pláže, to však neznamená, že by ten druhý typ bol menej udržiavaný. Všetko závisí od toho, do akej miery túžite byť počas dovolenky rozmaznávaní. Keď práve nebudete chytať bronz, určite navštívte v Dubaji bazár so zlatom a šperkmi, najlepšie aquaparky na svete alebo známe zábavné parky, park Ferrari alebo Bollywood. Ak plánujete vycestovať s deťmi, potešia vás hneď tri fakty. V Dubaji sa ocitnete letecky za necelých šesť hodín, čo je približne rovnaký čas, ktorý by ste stratili pri cestovaní z východu Slovenska na západ, ibaže v tomto prípade si užijete skutočnú exotiku. Emiráty rodinám s deťmi prajú – to sa týka ubytovania i trávenia voľného času. A tretím dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre dovolenku v Dubaji, je to, že Spojené arabské emiráty sú druhou najbezpečnejšou krajinou sveta. Ak sa teda obávate stretu s mnohými kultúrami alebo náboženstvami, môžete byť pokojní.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply